Erdoğan'ın cevabı Bahar-Nihal Candan'ın kardeşini sevindirdi! Sahneye koşup bana sarıldı: “Gözlerime baktı, tek tek dinledi.”

Bahar Candan ve Nihal Candan kardeşler dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamalarıyla Türkiye'nin gündeminde. Kasım ayında tutuklanarak cezaevine gönderilen kardeşlerden Nihal Candan serbest bırakıldı. Ablası Bahar Candan'ın günlerdir acil serviste kaldığını söyleyen ve son durumunu anlatan kız kardeşi Zeynep Su Candan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aralarında geçen diyaloğu da anlattı.

Bahar-Nihal Candan Kardeşler

SAHNEDE ERDOĞAN'A SARILDI VE ELİNİ öptü

“Türk Yüzyılının Eğitim Modeli” Cuma günü İstanbul Ataşehir'deki Ahmet Keleşoğlu Fen Lisesi'nde düzenlenen programla tanıtıldı. Programa Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı. Burada Cumhurbaşkanı Erdoğan bir öğrenciye sarıldı. O öğrencinin Bahar-Nihal Candan kardeşlerin kız kardeşi Zeynep Su Candan olduğu ortaya çıktı.

AA-20240607-34808274-34808263-CUMHURBASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

CANDAN KARDEŞ DEDİ: “BAR GÜNLERDİR ACİL DURUMDA YAŞIYOR”

“Devletimize hiçbir yanlış yapmadılar. Kız kardeşlerim aylardır cezaevinde tutuluyor, sadece birkaç yanlış beyan ortada. Biz ailece mağduruz. Biz aile olarak gücümüzü toplayıp yedi ay boyunca kız kardeşlerime yardım ettik. Kendisi bu duruma tahammül edemedi, içerideyken tek yaptığı duş almak olduğu için yemek yememekti. dua edin 28 kilo verdi çok şükür kilosunu artırdık, anneannem bakıyor sonra serbest kaldı ama henüz affı olmadı.

AA-20240607-34808274-34808266-CUMHURBASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

“DEVLETİ HAYATININ ODAKINA KOYMIŞ BİR AİLEYİZ”

İddianamede somut bir delil yok. Savcılarıma ve devletime saygım sonsuzdur. İnsanları incitebilirsiniz, yalan söyleyebilirsiniz, kalpleri kırabilirsiniz ama devlete zarar veremezsiniz. Babam bir devlet üniversitesinin dekanı, annem ise sınıf öğretmeni. Büyükannem ve büyükbabam devlette öğretmen olarak çalıştı. Yani Devleti hayatımızın merkezine koyan bir aileyiz. Bütün bunlara rağmen devleti kötü davranmakla suçladılar. Kardeşim şu anda ölümün eşiğinde. Annem ve babam onu ​​büyütmek için çok çalıştılar. Ama şimdi içten içe ölüyor. Çok korkuyorum.

“GÖZLERİMİN İÇİNE BAKTI, TEK TEK DİNLEDİ”

Bütün bunları Sayın Cumhurbaşkanımıza anlattım. Gözlerimin içine baktı ve tek tek dinledi. Binlerce kez teşekkürler. Elinden geleni yapacağını ifade ederek, “Yapılacak bir şey var mı diye arkadaşlarımız bakacak” dedi. Çok çok mutluyum. Daha sonra beni başka bir arkadaşına yönlendirdi. Bütün bunları dinledi ve ilgileneceğini söyledi. Devletimi ve savcımı çok seviyorum. Cumhurbaşkanımızın aramızda olmasından mutluyuz, Allah yardımcımız olsun. Bütün bu süreç eğitimimi aksatıyor. Geçen yıl not ortalamam 90'ın üzerinde olmasına rağmen bu yıl düştü. Şimdi ortalamam buralarda bir yerlerde. Annem, “Eğer başkanımıza içinde bulunduğumuz sefaletten bahsetmezsen seni affetmem” dedi. Çünkü aile olarak çok zor durumdayız.”

AA-20240607-34808446-34808440-TURKIYE_YUZYILI_MAARIF_MODELI_TANITIM_PROGRAMIBu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Netanyahu'nun son hamlesine tepkiler çığ gibi büyüyor! "Ondan nefret ediyorum, seni sefil adam"Netanyahu'nun son hamlesine tepkiler çığ gibi büyüyor! “Ondan nefret ediyorum, seni sefil adam.”
Baba anneyi öldürdü, kızın sözleri şok etti!Baba anneyi öldürdü, kızın sözleri şok etti!
Cumhur İttifakı hem İmamoğlu'nu hem de Yavaş'ı seçtiCumhur İttifakı hem İmamoğlu'nu hem de Yavaş'ı seçti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir