Herkesin sorduğu soruyu yanıtladı! Lionel Messi'nin emeklilik itirafıDünya Futbolu

Kariyerini Inter Miami'de sürdüren Arjantinli yıldız Lionel Messi, kariyerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Barcelona'dan ayrıldıktan sonra Paris Saint-Germain'e imza atan Messi, şunları söyledi: “PSG'ye gittiğimde değişim zor oldu çünkü Barselona'da çok iyi gidiyordum ve orada kalmayı düşünüyordum. Gitmeye hazır değildim. Her şey o kadar hızlı oldu ki, kısa sürede hayatımı değiştirdim.” “Yeniden inşa etmem gerekiyordu. Başka bir ligi, başka bir kulübü, yeni bir soyunma odasını tanımam gerekiyordu” dedi.

EMEKLİLİK TEKLİFLERİ

36 yaşındaki Messi, emekli olma fikriyle ilgili olarak şunları söyledi: “Artık performans gösteremeyeceğimi, eğlenemeyeceğimi veya arkadaşlarıma yardım edemeyeceğimi hissettiğimde ayrılacağımı biliyorum. Çok iyi bir eleştirmenim. Ne zaman iyi oynadığımı, ne zaman kötü oynadığımı, yaşımı düşünmeden o adımı atma zamanının geldiğini hissettiğimi kendim biliyorum.” “Eğer iyi hissettiriyorsa her zaman koşmaya devam edeceğim çünkü sevdiğim şey bu ve nasıl yapılacağını biliyorum.” Dedi.

“ŞAMPİYON OLMASALAR BEN BIRAKIRDIM”

Thumbs_b_c_75c9e958a608f27d8fe7c63aca99e013

Emeklilik sonrasını şimdilik düşünmediğini söyleyen Arjantinli şampiyon, Katar'daki Dünya Kupası'nı kazanmakla ilgili şunları söyledi: “Dünya şampiyonu olmak bizim için, ailelerimiz ve tüm ülke için büyüleyiciydi ve o bizimle kalacak. ” Şampiyon olmasaydık milli takımdan ayrılırdım ama çok şükür milli takımı bırakıp Arjantin'in şampiyonu olacaktım.” “Takıma bir şampiyonluk daha getirdik” dedi.

2023'ten bu yana Inter Miami'de forma giyen Lionel Messi'nin MLS temsilcisiyle Aralık 2025'te sona erecek sözleşmesi bulunuyor.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Avusturya'da TFF Başkanı Büyükekşi'ye protesto!Avusturya'da TFF Başkanı Büyükekşi'ye protesto!
Başkanın sözlerine çok kızdı!  Fred'in F.Bahçe'deki kriziBaşkanın sözlerine çok kızdı! Fred'in F.Bahçe'deki krizi
Avrupa Oyunları 2027 İstanbul'da!Avrupa Oyunları 2027 İstanbul'da!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir