Gündemdeki şikayete Diyanet'ten açıklama! “Yöneticiler için…”

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan bugün bir gazetede yayımlanan habere ilişkin açıklamada, Cumhurbaşkanlığı kantin personeline ödenen yemek ücretlerinin İkram Hizmetleri Yönetim Kurulu tarafından belirlendiği belirtildi.

“TÜM PERSONEL İÇİN TEK MENÜ SUNULACAK”

Basın bülteninde, öğle yemeğinin şu anki fiyatının piyasa koşullarına göre değişen bir rakam olan 100 lira civarında olduğu belirtilirken, şu ifadelere yer verildi:

“Cumhurbaşkanlığımız kantininde yemek tüketen kamu çalışanlarına devlet katkısı + kamu çalışanı katkısı alınarak yemek hizmeti garantilidir. 4/D alanında çalışan sürekli işçiler için yemek tazminatı işçi personele nakit olarak ödenmektedir. Bu kapsamda kadrolu işçilere günlük net ücret ödeniyor. Görüldüğü gibi yemek için ödedikleri 143,69 TL'nin 100 TL'sini yemek hizmetinden daha düşük bir ücretle ödüyorlar. Devlet tarafından gıda yardımı olarak ödenen oran işçilerden tahsil edilmektedir.

Bu bakımdan işçilere üst düzey yöneticilerden daha yüksek ücretle yemek verildiği iddiası gerçekçi değildir. Nitekim diğer kamu kurum ve kuruluşlarının uygulamalarına ilişkin mevzuatı incelediğinizde haberlerin ne kadar yanlış ve gerçeklerden uzak olduğunu açıkça görüyorsunuz. “Ayrıca haberde de belirtildiği gibi yöneticiler için farklı menüler hazırlamak mümkün olmayıp, Cumhurbaşkanlığı Merkez Teşkilatı'nın tüm personeli için tek menü sağlanmaktadır.”

Kaynak: AABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Marmaray'da bir kadın kendini raylara atarak intihar etti!Marmaray'da bir kadın kendini raylara atarak intihar etti!
Beton mikseri ile tramvay çarpıştı!  Beton mikseri ile tramvay çarpıştı! “Sokağa geri geri girmeye çalışırken…”
Gaziantep'te vahşet!  Önce dövdüler, sonra yakıp 6 metre derinliğe gömdüler.Gaziantep'te vahşet! Önce dövdüler, sonra yakıp 6 metre derinliğe gömdüler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir