Dünyaca ünlü yıldız Angel Di Maria uyuşturucu kartelinin hedefinde! “Şehre dönerse onu öldüreceğiz” Futbol

Muhteşem sol ayağı ve oyun vizyonuyla dünya futboluna adını altın harflerle yazdıran Angel Di Maria zorlu bir sınavdan geçiyor. Arjantin'in suç oranının en yüksek olduğu şehir olan Rosario'daki uyuşturucu kartelinin gözünün önünde Di Maria ve ailesi vardır…

EVİNİZE BİLET BIRAKILDI

Benfica'da forma giyen Arjantinli futbolcu Angel Di Maria'nın ailesine ölüm tehdidi gönderildi. Rosario yakınındaki evlerine bırakılan mesajda şunlar yazıyordu: “Oğlunuz Angel'a Rosario'ya dönmemesini söyleyin, aksi takdirde birinizi öldürerek burayı yok ederiz. Sizi Pullaro (vali) bile kurtaramaz.” yazılmıştı.

Aralık ayından bu yana bölgenin valisi olan Massimiliano Pullaro, yerel uyuşturucu kaçakçılarına uzun süredir savaş ilan ediyordu.

Uyuşturucu kartellerinin Valiye karşı misilleme ve güç gösterisi olarak Di Maria ve ailesini hedef aldığı söyleniyor.

ss

Messi'nin ailesi de hedef alındı

Geçtiğimiz yıl Rosario'lu Lionel Messi'nin kayınpederine ait bir şirket öldürülmüştü.

Buenos Aires'e 300 kilometre uzaklıktaki Rosario, 100.000 kişi başına 22 cinayetle Arjantin'in en tehlikeli şehri olarak kabul ediliyor. Tahıl ihracatında önemli bir liman kenti olan Rosario'da yerel uyuşturucu kaçakçılığı yıllardır sürüyor. Aynı zamanda komşu ülkelerden gelen çetelerin geçiş noktasıdır.

Mart ayı başında sadece kentte 5 günde 4 cinayet işlendi.

(Haberglobal)

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Sert tepki: Özür dileyin ve hakemliği bırakın!Sert tepki: Özür dileyin ve hakemliği bırakın!
Yaşanan derbiyle ilgili 'penaltı indirimi' sözleri dikkat çekti!  Avukat Dr. Rezan Epözdemir: Ceza almamaları mümkün değilYaşanan derbiyle ilgili 'penaltı indirimi' sözleri dikkat çekti! Avukat Dr. Rezan Epözdemir: Ceza almamaları mümkün değil
Mevsim “Dallas” sezonu! Görüntüler sansasyon yarattı, tepkiler çığ gibiydi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir