Bakan Yerlikaya açıkladı! Göçmen kaçakçılığını organize eden 40 kişi yakalandı

Bakan Yerlikaya, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Ülkemizi insan ticareti yoluyla düzensiz göç için hedef ve geçiş yolu haline getirmeye çalışan insan tacirlerine asla fırsat vermeyeceğiz. Her bölgede kararlılıkla yürüttüğümüz operasyonlarımız Ülkemizin kalkınması kesintisiz devam edecek.” dedi.

Bu kapsamda Göç İdaresi Müdürlüğü ile Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ve Sınır Geçişleriyle Mücadele Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda operasyon düzenlendiğini söyleyen Yerlikaya, şöyle konuştu:

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele ve Sınır Kontrol Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışma sonucunda 25 göçmen kaçakçılığı örgütleyicisi, Kayseri, Manisa, Mersin merkezli göçmen kaçakçılığı örgütleyicileri ve düzensiz göçmenlere yönelik operasyonlara katıldı. Kocaeli, Eskişehir, Isparta, İstanbul ve Uşak'ta da 86 kaçak göçmen yakalanıp yakalandı.

Yerlikaya, Hatay'da düzenlenen operasyonda göçmen kaçakçılığı örgütleyen 7 kişinin tutuklandığını, bunlardan 4'ünün tutuklandığını, 3'ünün yargılanmasının devam ettiğini, 106 kaçak göçmenin yakalandığını belirtti.

Yerlikaya, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele ve Sınır Kontrol Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışma sonucunda Bursa, Adana, Gaziantep'te düzenlenen operasyonda göçmen kaçakçılığı yapan 8 organizatörün tutuklandığını belirtti. ve Şanlıurfa merkezli Ankara. .

2

Yakalanan kaçak göçmenlerin İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildiğini ve sınır dışı işlemlerinin başlatıldığını bildiren Yerlikaya, operasyonlar sonucunda 14 araç ve yüklü miktarda dövize el konulduğunu kaydetti.

Bakan Yerlikaya, operasyonu yürüten Göç İdaresi personeli ve polis memurlarını tebrik etti.Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
    İran Cumhurbaşkanı İbrahim Raisi hayatını kaybetti İran Cumhurbaşkanı İbrahim Raisi hayatını kaybetti
Bursa'da üzücü kaza!  Hava almak için çıktığı balkondan düştü.Bursa'da üzücü kaza! Hava almak için çıktığı balkondan düştü.
Bayrampaşa AVM'de korkunç kaza!  Yemek alanından atladıBayrampaşa AVM'de korkunç kaza! Yemek alanından atladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir