Babası MHP yöneticisi, kendisi ise göçmen kaçakçısı! Bir PKK'lı da tekneden indi: Üzerinde euro, dolar ve TL vardı…

Ayvacık'ta sürat teknesiyle göçmen kaçakçılığının perde arkası inanılmaz detayları ortaya çıktı. MHP liderinin oğlu Tunahan Adıgüzel'in göçmen kaçakçılığı yaptığı iddia edilen teknede çok miktarda uyuşturucu, üzerinde dolar, euro ve TL bulundu. Ayrıca teknede yakalananlardan biri de PKK üyesi olduğu iddiasıyla tutuklandı. Gazeteci İsmail Saymaz, Sözcü'deki köşesinde gündem belirleyen olayın ayrıntılarını şöyle yazdı:

AYVACIK'TAN GÖÇMEN TİCARETİ

“Çanakkale'de 28 Mayıs'ta uyuşturucu ihbarına jandarma ve sahil güvenlik ekipleri müdahale etti. Nefeli adlı Yunan bayraklı sürat teknesiyle göçmen kaçakçılığı yaptığı iddia edilen 4'ü Türk, 2'si Rum 6 kişi tutuklandı. Ayvacık'ta Kumbağlar limanının alınması.

YÜKSEK MİKTARDA UYUŞTURUCU ELE GEÇİRİLDİ

Teknede 11 kilo 900 gram uyuşturucu ele geçirildi. Ayrıca yurt dışına kaçmaya çalışan ve kasten adam öldürme, yaralama, PKK üyeliği ve uyuşturucu kullanmak suçlarından aranan 10 şüpheli de yakalandı. Şüpheli Tunahan Adıgüzel ve Atakan Sorun'un kaçakçılıkta kullandığı iki araca el konuldu. Adıgüzel'de 2500 dolar, 2500 euro ve 200 TL bulundu.

Tutuklananlar arasında PKK'lılar da var

Adıgüzel ve Sorun'un da aralarında bulunduğu 4 Türk ve 2 Rum göçmen kaçakçılığı suçundan tutuklanırken, teknede yakalananlardan biri PKK'ya üye olmak, diğeri ise uyuşturucu kullanmak suçundan tutuklandı. İranlı bir kişi Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne teslim edildi.

AÇIKLAMASI ORTAYA ÇIKTI: “BAZEN MÜŞTERİ BAŞINA DAHA FAZLA ÜCRET ALIYORUM”

Adıgüzel yaptığı açıklamada Sarıyer'de otel ve restoran işlettiğini iddia ediyor. Yunanistan'da yaşayan “Azat” isimli kişinin kendisini uluslararası hattan aradığını ve “Arabanıza 4 kişiyi bindirip 200 metre uzağa götüreceksiniz” dediğini anlatıyor. Karşılığında hesabına 60 bin TL gönderdiğini anlatıyor. Adıgüzel, göçmen kaçakçılığı için iki araç kiraladığını ve üç arkadaşını da yanına aldığını iddia ediyor. Adıgüzel, 'Azat'la internette tanıştığını ve 2-3 kez müşteri alışverişinde bulunduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Azat bazen müşteri başına daha fazla para ödüyordu. Azat'la Türkiye'de tanışmadık. “İnternette tanıştık.”

BABASI MHP'NİN YÖNETİCİSİYDİ

Adıgüzel'in babası Güven Adıgüzel'in MHP İstanbul il yönetim kurulu üyesi olduğu ortaya çıktı. “MHP İstanbul Teşkilatı'nın bulunduğu bina da Adıgüzel'e ait.”

BABA DOĞRULADI: “OĞLUMU KULLANDILAR”

Güven Adıgüzel ile tanıştığını belirten Saymaz, şöyle devam etti:
Yaklaşık 6 ay önce siyasetten uzaklaştığını söyleyen Adıgüzel, “Yıllarca çalıştım, sonra bıraktım” dedi. Oğlunun göçmen kaçakçılığından tutuklandığını itiraf eden Adıgüzel, şu bilgileri verdi:

“Büyük oğlum Cihanay Türkiye'de kara para cezasına çarptırıldı ve Yunanistan'a kaçtı. Atina'da PKK'lılarla tanışın. Küçük oğlum Tunahan üzerinden çocuğu insan ticareti yapmak için kullanıyorlar. İki Yunan kaptan, insan kaçakçılığı yaparken haberi olmadan bir paket getirdi. Onlara para teklif ediyorlar. Oğlumun arkadaşı bu paketi alıp bir yere atıyor. İlaçlar paketin içinde bulunuyor. Jandarma baskı yapınca halkımız yakalanıyor.”

“BİR SEFERDE OĞLUMU PKK'NIN ELİNDEN KAÇIRDIM”

Adıgüzel, baskından sonra büyük oğlu Cihanay'ın aradığını ve PKK'lıların ele geçirilen uyuşturucu için 50 bin euro talep ettiğini söylüyor.

Saymaz ayrıca Adıgüzel'in şunları söylediğini söyledi: “Beni aradılar, tehdit ettiler. Bir keresinde oğlumu PKK'lıların elinden kaçırdım. “Örgüt bu işi büyük oğlumu kullanarak, kandırarak yapıyor.” dedi.Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Akü fabrikasında patlama ve yangın!  20 ölü...Akü fabrikasında patlama ve yangın! 20 ölü…
Yer: Artvin!  Yazın zirvesinde kayak keyfiYer: Artvin! Yazın zirvesinde kayak keyfi
Bakan Göktaş'tan açıklama! "Türk girişimcilerin Cezayir'deki varlığı her iki ülke için de hem ekonomik hem de stratejik önem taşıyor."Bakan Göktaş'tan açıklama! “Türk girişimcilerin Cezayir'deki varlığı her iki ülke için de hem ekonomik hem de stratejik önem taşıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir