Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde köstebek skandalı! Ayhan Bora Kaplan'ın avukatlarıyla yemek yiyip masaj salonuna gittiler.

Kaçak gazeteci Erk Acarer, yaptığı yayında Ayhan Bora Kaplan'ın ifadelerinin polis tarafından kendisine iletildiğini söyledi. Başlatılan soruşturmalarda ifadelerin Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün organize suçlarla ilgili şubesinden geldiği ortaya çıktı. Gizli Servis bilgi sızıntısı üzerinde çalışırken bir köstebek olayı daha yaşandı.

BİRAZ YEMEK YEDİ VE MASAJ SALONUNA GİTTİLER

Sabah'tan Halit Turan'ın haberine göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nden üst düzey polis memurları M.İ ve MMÇ, Ayhan Bora suç örgütü Kaplan'ın elebaşı Bora Kaplan'ın ifadelerinin alınması için İzmir'e çağrıldı. hapishane. ve organize suçlar şubesinden sorumlu emniyet müdür yardımcısının şoförü Y.Ö. ve CY, cezaevinde savunma sürecinin tamamlanmasının ardından Ayhan Bora Kaplan'ın avukatıyla görüşecekti. Polis, avukatla yemek yedikten sonra masaj salonuna gitti. Tüm toplantılar MİT ve polis istihbarat birimleri tarafından takip ediliyordu.

BAKANLIK HAREKETE GEÇİYOR

Olayın fotoğraf ve video görüntüleri ile ortaya çıkması üzerine iki polis memurunun görevden çekilmesi istendi. Organize şubeden üst düzey polis memurları da gönderildi. Olayla ilgili herhangi bir soruşturma başlatılmadığını anlayan İçişleri Bakanlığı müdahale etti. Müfettişler, Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu tarafından Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne gönderildi. Olayla ilgili idari soruşturma başlatıldığı, soruşturmanın ardından olayın adli soruşturmaya dönüşmesinin beklendiği anlaşılıyor.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum: Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum: “BM iflas etti, Dünya Adalet Örgütü kurulmalı”
İsrailli bakanın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef almasına Türkiye'den sert tepkiİsrailli bakanın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef almasına Türkiye'den sert tepki
Kadıköy'deki seçimi kazanamadı!  Fatih Mehmet Maçoğlu yeni işini paylaştığı videoyla duyurduKadıköy'deki seçimi kazanamadı! Fatih Mehmet Maçoğlu yeni işini paylaştığı videoyla duyurdu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir