Alman Bundesliga'da Almanların formalarında kartal olduğunu söyleyen var mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Astana'da düzenlenen Şangay İşbirliği Örgütü 24. Devlet Başkanları Zirvesi'nden dönen uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Merih Demiral'in Türkiye-Avusturya maçında yaptığı “Bozkurt” işareti nedeniyle de soruşturmayla ilgili sorgulanmıştı.

ERDOĞAN'DAN UEFA'YA TEPKİ: GEREKLİ ADIMLAR ATILIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: “Almanların gömleğinde kartal var mı diyor? Fransızların gömleğinde horoz var diyor, neden horoz arıyorsunuz? Orada Merih heyecanını bu fotoğrafla gösterdi. Peki bizimki de öyle. Dışişleri Bakanlığı yetkililerine çağrıda bulundu ve gerekli tedbirler alınıyor.” o cevapladı.

MERİH DEMİRAL'E CEZA SKANDALİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından dakikalar önce UEFA, Merih Demiral hakkındaki kararını açıklayarak milli oyuncuya 2 maç men cezası verdi. TFF, skandal kararın ardından hemen müdahale ederek CAS'a başvurdu.

gfdghdh

NE OLDU?

EURO 2024 son 16 turunda Türkiye ile Avusturya arasında oynanan maçta Ay-Yıldızlılara galibiyeti getiren gollerin sahibi Merih Demiral, bozkurt işareti yaparak sevincini kutladı.

UEFA, Demiral hakkında soruşturma başlattı.

Ayrıntılar yakında…

Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayınlanmıştır.

Euro 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Merih Demiral'e UEFA'dan 2 gün men cezası!  TFF, CAS'a gidiyorMerih Demiral'e UEFA'dan 2 gün men cezası! TFF, CAS'a gidiyor
UEFA soruşturma başlattı, TFF savunma dosyasını gönderdiUEFA soruşturma başlattı, TFF savunma dosyasını gönderdi
Hollanda'da skandal: Bozkurt selamına terör örgütünün sembolü denildi!Hollanda'da skandal: Bozkurt selamına terör örgütünün sembolü denildi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir