Yunanistan’daki ‘dinleme skandalı’ iddialarına yeni isimler eklendi

“Documento” gazetesinin yeni yayımladığı listede telefonlarının dinlenmiş olduğu öne sürülenler içinde Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstandinos Floros’un da dahil olduğu Silahlı Kuvvetler mensupları, milletvekilleri ve gazeteciler yer aldı.

Haberde, Silahlı Kuvvetler mensuplarının telefonlarının “Predator” isminde casus yazılım programla değil, Yunanistan İstihbarat Teşkilatı tarafınca dinlendirilmiş olduğu iddia edildi.

Documento gazetesi, daha ilkin yayımladığı haberlerde eski Başbakan Andonis Samaras, eski Vatandaşı Koruma Bakanları Mihalis Hrisohoidis ve Olga Yerovasili, Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Kalkınma ve Yatırım Bakanı Andonis Yeorgiadis, eski Yunanistan Güvenlik Teşkilatı Başkanı Mihalis Karamalakis, Yunanistan İstihbarat Teşkilatından Görevli Savcı Vasiliki Vlahu, Eğitim ve Din İşleri Bakanı Niki Kerameos ve Hükümet Sözcüsü Yannis İkonomu şeklinde oldukça sayıda bakan, eski bakan, siyasetçi ve gazetecinin dinlendiğini ileri sürmüştü.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy