YouTube İzlenme Süresi Neden Arttırılmalıdır?

YouTube İzlenme Süresi Neden Arttırılmalıdır?

Youtube, geçmişten günümüze dek popülerliğini yitirmemiş, uzun süredir büyük bir kitlenin çok severek kullandığı sosyal medya ağlarından biridir. Öyle ki her gün 100 milyondan fazla insan bu mecrayı aktif olarak kullanıyor. Ayrıca her dakikada da 500 saatlik video yüklemesi yapılmaktadır. İnsanların oldukça yoğun olarak kullandığı Youtube platformunda geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan bir kanala sahip olabilmesi içinse atılması gereken birçok önemli adım bulunuyor. Bunlar; abone sayısı, izlenme sayısı ve de süresini arttırmaktır. Peki Youtube izleme süresi neden arttırılmalıdır?

Sosyal medya ağlarının temel amacı bilindiği gibi kullanıcıları çok daha uzun süre boyunca uygulama içerisinde tutmaktır. Youtube gibi çok önemli bir platformda, izlenme süresini arttırmak, insanların burada çok daha uzun süre boyunca kalmasını sağlar. Youtube izlenme süresini arttırmak içinse 10 dakika kuralı mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Yani 10 dakikadan çok daha uzun süreli videolar yüklenmelidir. Tüm bunlara ek olarak ise Youtube İzlenme Satın Al https://takip-sepeti.com/youtube-izlenme-satin-al/ hizmetlerinden faydalanılabilir.

Başlık ve Görsel Uyumu

Youtube videolarının büyük bir kitleye ulaşması Seo çalışmalarının özenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bu noktada kullanıcıların en çok dikkat etmesi gereken konu ise video başlığı ve de video görsellerinin kendi içerisinde uyum yakalıyor olmasıdır. Youtube aranmalarında videolarda kullanılan görseller kullanıcıların ilgisini çeker.  Özellikle de marka odaklı paylaşım yapılacağı zaman bu hususa çok daha fazla özen gösterilmesi gerekecektir.  Youtube videoları için en mükemmel başlığı seçebilmek içinse anahtar kelimeleri de başlığa dahil etmek şarttır. Ayrıca başlıkların 70 karakteri geçmemesi de son derece mühimdir. Özellikle de son zamanlarda büyük bir kitle tarafından da popüler olan YouTube abone satın al  https://takip-sepeti.com/youtube-abone-satin-al/ olanaklarından faydalanabilirsiniz.

İzlenme Neye Göre Artar?

Youtube izlenme sayısını arttıran birçok faktör bulunur. İzlenme sayısı videoların popülaritesini belirleyen en önemli ölçütler arasında yerini alır. Bu nedenle bilgisayar programlarıyla değil, gerçek izlenmelerin istatistiğine dikkat edilmelidir. Kullanıcıların videoyu gerçek zamanla 30 saniye ve üzerinde izlemesi durumunda kabul görecektir. Yani her 300 görüntülemede bir kez izlenme sayısı dondurulur ve görüntülerin gerçek olup olmağı ekstra olarak kontrol edilmektedir. Youtube kanalını popülerleştirmek ve büyütmek için gerekli tüm adımları https://takip-sepeti.com/ web platformundan öğrenebilirsiniz.

 

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy