Web Site Tasarımı – Web VIMI.

Web Site Tasarımı – Web VIMI.

 

Web site tasarımı, Mutlak yeni başlayanlar, UI Geliştiricileri ve canlı kod örnekleriyle ön uç geliştiriciler için Web Sitesi Tasarımı Eğitimi. HTML, CSS, JavaScript, JQuery, HTML5, CSS3, Duyarlı Web Tasarımı, SASS, Bootstrap vb. kullanarak temel bilgilerden bir web sitesi tasarlamayı öğrenin. Web Tasarımı, Ön Uç Geliştirme ve Fullstack Web Geliştirmeyi öğrenmenin ilk adımıdır.

 

Web Tasarımı Nedir?

 

Web Tasarımı, web siteleri oluşturma ve sürdürme sürecidir. Web Tasarımı, ön uç kodlama, web sitesi tel çerçevesi, düzen tasarımı, renk kombinasyonları, yazı tipi seçimi, grafik tasarım, web sayfası etkileşimleri, UI ve UX, animasyonlar gibi farklı yönleri içerir.

 

WWW’deki tüm web siteleri Web Tasarımcıları tarafından tasarlanmıştır. Bir Web Tasarımcısı, bir web sitesinin Ön Uç / İstemci Tarafı veya Kullanıcı Arayüzü bölümünü oluşturur. Ön Uç, işaretleme, stil sayfası, resimler, animasyonlar, etkileşimler ve duyarlı web tasarımını içerir.

 

Frontend ve Backend

 

Ön Uç ve Arka Uç iki farklı terimdir. Her ikisi de Fullstack Web Geliştirme kapsamındadır. İşte ön uç ve arka uç arasındaki açıklama ile karşılaştırma. Fullstack web geliştirme, hem Ön Uç hem de Arka Uç geliştirme anlamına gelir. Fullstack geliştiricileri her zaman en yüksek talep görmektedir ve hem ön hem de arka ucu bilirler. Fullstack web geliştiricileri ayrıca BT Sektörlerinde en yüksek ücretli ilk 5 arasındadır.

 

Web Tasarımı, ön uç geliştirmenin bir parçasıdır. Üç web teknolojisi, HTML, CSS ve JavaScript ve UI Geliştirme içerir. Web Geliştirme, web sunucusu geliştirme ve veritabanını içerir. İhtiyaca göre herhangi bir web sunucusunu ve veritabanını seçebiliriz.

 

En popüler arka uç teknolojileri veya dilleri

 

Php (77.5%) ↓

Asp.net (7.8%) ↓

Ruby (5.89%) ↓

Java (4.1%) ↑

Scala (2.7%) ↓

Node JS (2.1%) ↑

Static Files (1.7%) ↑

Python (1.3%) ↓

ColdFusion (0.3%) ↓

Perl/Erlang (0.1%) ↓

 

Statik ve Dinamik Web Siteleri

 

Bir web sitesi, kullanılan sayfaların ve teknolojilerin türüne göre statik web sitesi veya dinamik olabilir. Dünyada yaklaşık %98,5 web sitesi dinamik ve %1,5 statiktir.

 

Statik web siteleri

 

Statik bir web sitesi, bir web sitesindeki tüm web sayfaları için .html sayfalarını kullanır. Bu, sabit sayıda sayfaya sahip küçük web siteleri oluşturmak için en kolay ve temel tekniklerden biridir. Yaklaşık %1,5 web sitesi dünyada statiktir.

 

Dinamik web siteleri

 

Tüm dinamik web siteleri, arayüz için statik sayfalar (.html) içerir, ancak anında web sayfası oluşturmak için arka uç teknolojisine sahiptir. Bir alışveriş sitesi gibi, ürün sayfası için bir .html sayfası kullanır, ancak çalışma zamanında, aynı arayüze sahip hiçbir ürün göremiyoruz. Bu, ön uç geliştirme için %100 web sitesinin HTML, CSS ve JavaScript kullandığı anlamına gelir.

 

Web Sitesi Tasarımı nasıl öğrenilir?

 

Web tasarımı eğitimimiz, bir web sitesinin düzenini oluşturmak için kullanılan HTML ve CSS gibi temel web teknolojilerini içerir. Bundan sonra ES6 ile JavaScript, JS kitaplığı JQuery ve javascript çerçevesi Angular JS gibi gelişmiş web teknolojilerini ele alacağız.

 

Hem Masaüstü hem de Mobil Cihazlarda gelişmiş performansa sahip en yeni, etkileşimli ve duyarlı web siteleri oluşturmak için HTML5, CSS3, SASS ve Bootstrap’ı da ele alacağız. Bu Web Tasarım Eğitimi yeni başlayanlar, öğrenciler ve profesyoneller içindir. Web tasarımını öğrenmek için bir kod düzenleyiciye, bir web tarayıcısına ve temel bilgisayar bilgisine ihtiyacımız var.

 

Kaynak: Web VIMI. — Creative Web Studio

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy