Venezuela Devlet Başkanı Maduro, ülkesinin yaptırımları ve ablukayı kırdığını söyledi

Venezuelalı Başkan Niccolo MaduroVenezuela Amerika Birleşik DevletleriTürkiye için ulusal bir tehdit olarak gördüğü kararnameyi imzalamayı şiddetle reddettiklerini söyledi.

Ülke olarak ekonomik yaptırımları geçtiğimizi belirten Maduro, şunları kaydetti: “Joe Biden hükümeti, Venezuela’yı ABD’nin ulusal güvenliğine karşı olağanüstü ve olağanüstü bir tehdit olarak ilan eden kararnameyi sekizinci kez imzaladı.” ifadesini kullandı.

Maduro ilk kez ABD’nin eski başkanı oldu barack obama tarafından imzalandığına dikkat çekildi. “O rezil kararnamenin üzerinden sekiz yıl geçti. İşçi sınıfının birleşmesi ile Venezuela ilerliyor, yaptırımları ve ablukayı yıkıyor, emperyalizmle ve onun tüm kararnameleriyle yüzleşiyor ve onu yeniyor.” dedi.

Maduro ise 5 Mart 2013’te hayatını kaybeden Venezuela’nın eski cumhurbaşkanı. Hugo Chavezölümünün 10. yılı anısına “10 yıl sonra söyleyebilirim ki değerli komutanımız Chavez mücadelelerimizin ve savaşlarımızın bir anını bile kaçırmadı” dedi.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy