‘Ukrayna asla bir yıkım yeri olmayacak’

Zelenski, gece saatlerinde toplumsal paylaşım hesabından paylaşmış olduğu görüntülü mesajında, Rusya-Ukrayna içinde devam eden savaşla ilgili son gelişimleri değerlendirdi.

Rus ordusunun Ukrayna’nın çeşitli bölgelerine yönelik saldırılar gerçekleştirmeye devam ettiğini kaydeden Zelenski, “Düşman bir tek bir hafta içinde Herson bölgemizdeki 30 yerleşim yerine 258 kez ateş açtı. Rus ordusu, Mıkolayiv’e su hizmetini elde eden pompa istasyonuna da zarar verdi.” ifadelerini kullandı.

Zelenski, ülkesinde cenk başlatan Rusya’nın hükümetini eleştirerek, “20 senelik bir yönetimden sonrasında kendi devletlerinin büyük bir kısmı, sanki orada bir cenk yaşanmış şeklinde harap durumda” dedi.

Moskova’dan gelen “talimatlara” bakılırsa davranmadığı için Rusya’nın Ukrayna’ya karşı “intikam” amacıyla cenk açtığını korumak için çaba sarfeden Zelenski, “Ukrayna asla bir yıkım yeri olmayacak” diye söylemiş oldu.

İnsanı yardım amacıyla dünyada gereksinim duyan ülkelere tahıl ürünleri ulaştırılması için Ukrayna’da tahıl girişimi platformu kurduklarını hatırlatan Zelenski, bu mevzuda aralarında Türkiye’nin de olduğu, ABD, Kore, Japonya, bazı Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, NATO ve Birleşmiş Milletler’den (BM) de mühim destek sunar aldıklarını hatırlattı.

 

 

 

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy