Türkiye ile farklılıkları geçici olarak bir kenara bırakmanın zamanı

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis Salı günü CNN’e Türkiye ile birlikte yaşadığını söyledi. “gerginliğe” Aksine Yunanistan‘İtibaren TürkiyeTürkiye’ye yardım gönderen ülkeler arasında yer aldı ama SuriyeAynı kabartmanın kuzeybatısı “daha karmaşık” İyi durumda olduğunu söyledi.

Kiryakos Miçotakis, “Yunanistan ve Türkiye zor zamanlarda birbirine yardım etmesi gereken komşular. Ülkelerimiz ilk kez depremlerle karşılaşmıyor. Şimdi geçici olarak farklılıklarımızı bir kenara bırakıp çok acil bir durumla başa çıkma zamanı.” dedi.

Mitsotaki, “Suriye’de resmi bir irtibat kişisi yok ve yardımın etkilenen bölgelere ve insanlara ulaşacağına dair bir garanti yok, bu da yardım çabalarını zorlaştırıyor.” ifade etti.

Mitsotaki, “Hiçbir ülke tek başına bu tür anlaşmaları yapabilecek kapasitede değil. Bu nedenle bu müzakerelerin hem Birleşmiş Milletler hem de Avrupa Birliği aracılığıyla kaynakların birleştirilmesi yoluyla yürütülmesinin önemli olduğunu düşünüyorum. Bu tür görüşmeleri ikili düzeyde yapmaktan emin değilim. seviyede” dedi. dedi.

Miçotakis, Şam ile doğrudan iletişim kurmadığını da söyledi. “Şunu vurgulamak istiyorum: Bu jeopolitikle ilgili değil. Herhangi bir rejimi tanımakla ilgili değil. Önemli olan, çaresizce yardımımıza ihtiyaç duyan insanları kurtarmakla ilgili.” o ifadeleri kullandı

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy