Türk Veteriner Hekimleri Birliği’nde yönetim değişti

Türk Veteriner Hekimleri Birliği’nin 50 Büyük Kongresi, hafta sonu Ankara’daki hususi bir otelde yapılmış oldu. Veterinerler, birliğin yeni merkez konseyini belirlemek için bugün oy kullandı.

Çarşaf listeyle meydana getirilen seçimi, Prof. Dr. Murat Arslan’ın öncülüğündeki ‘Meslekte Uyanış Platformu’ kazanmıştır. Meslekte Uyanış Platformu, yedi kişiden oluşan merkez konseye beş isim sokmayı başardı.

Arslan’ın yanı sıra Prof. Dr. Murat Fındık, Melike Baysal, Taner Canbulut, Türkay Berberoğlu, Meslekte Uyanış Platformu’nun listesinden seçilirken birliğin eski başkanı Ali Eroğlu ile Enes Gazi Atıcı da yönetime girdi.

Seçim sonuçlarının belli olmasından sonrasında kürsüye çıkan Prof. Dr. Murat Arslan, katılan ve oy kullanan delegelere teşekkür ederek, “Delegenin iradesi ne diyorsa bizim ona uymamız gerekir. Delege, ‘Beraber olun, beraber yönetin demişti’ daha ilkin. Şimdi de aynı şeyi söylemiş oldu. Seçilen kim olursa olsun her insanın, etken olarak vazife meydana getiren her insanın destek vermesi gerekiyor. Bu mesleği ayağa kaldırmamız için oldukca çalışmamız gerekiyor” dedi.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy