TÜİK Haziran 2022 enflasyon oranı açıklandı! TÜİK enflasyon rakamları ne kadar, yüzde kaç?

TÜİK Haziran 2022 enflasyon oranı açıklandı! TÜİK enflasyon rakamları ne kadar, yüzde kaç? – Ekonomi Haberleri

TÜİK Haziran 2022 enflasyon oranı açıklandı! TÜİK enflasyon rakamları ne kadar, yüzde kaç?

Milyonlarca kamu çalışanı ve emeklinin merakla beklediği gün geldi. Temmuz ayında alacakları yeni maaşı belirleyecek olan son veri TÜİK tarafından duyuruldu.   Memur ve memur emeklisi enflasyon farkını diğer emekliler ise enflasyon oranında artışı alacaklar. 

ENFLASYON ORANI HAZİRAN 2022 NE KADAR, YÜZDE KAÇ?

TÜİK tarafından duyurulan enflasyon rakamları 4 Temmuz 2022 Pazartesi günü açıklandı. Saat 10:00’da TÜİK tarafından açıklanan veri sonrasında maaş artışları netleşti.

Haziran ayı enflasyon oranı ise TÜFE yıllık bazda yüzde 78.62 oldu.  Haziran ayında ise enflasyon yüzde 4.95 arttı. 6 aylık enflasyon yüzde 42.35 olarak gerçekleşti.

TÜİK’in yaptığı açıklama sonrasında ilk değerlendirmeler memur ve emeklilerin alacağı zam oranı ile ilgili tüm detaylar ise CNN TÜRK canlı yayınında olacak. 

ENFLASYON VERİLERİ NE DURUMDAYDI?

Son rakamlara göre mayıs ayında Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) bir önceki aya göre yüzde 2,98, bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 35,64, önceki yılın aynı ayına göre yüzde 73,50 ve 12 aylık ortalamalara göre yüzde 39,33 artmıştı.

Asgari ücret kaç lira artacak?

Asgari ücret kaç lira artacak?

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy