Tina Turner kimdir, nereli? Tina Turner neden hayatını kaybetti?

Müzik dünyasının efsane ismi Tina Turner, 83 yaşında hayata gözlerini yumdu. Tina Turner’ın hayatı ve ölüm nedeni araştırılıyor. Detaylar burada…

TINA TURNER KİMDİR?

Tina Turner, 26 Kasım 1939’da Brownsville, Tennessee’de doğdu. St. Louise’in gece kulüplerinde şarkı söyleyen Tina Turner, daha sonra evlendiği gitarist Ike Turner tarafından keşfedildi. 1956’da Ike Turner’ın grubuna arka vokalist olarak katılmasıyla başlayan ilişkileri evliliğe devam etti. Ancak Ike’nin mantıksız davranışı nedeniyle evlilikleri 1975’te sona erdi. 1975-1983 yılları arasında kariyeri oldukça sıkıcı olan şarkıcı, 1983’te plak şirketi değiştirerek Capitol ile anlaştı. Al Green’in “Let’s Stay Together” şarkısını seslendiren Tina Turner, bu şarkıyla İngiltere Top 10 arasına girmeyi başardı. “What’s Love Got to With It” şarkısı Birleşik Krallık’ta 3 numaraya ulaştı ve ABD’de listelerde zirveye ulaştı. Bu şarkının yer aldığı albümle En İyi Albüm ve En İyi Kadın Pop Vokal dallarında 2 Grammy Ödülü kazandı.

1984’te Turner, “Mad Max Beyond The Thunderdome”da rol almayı kabul etti. Turner’ın bir sonraki hiti “Başka Bir Kahramana İhtiyacımız Yok” da aynı filmde kullanıldı. Ertesi yıl Turner, Mick Jagger ile bir yardım düeti yaparak dünya çapında ün kazandı. Zor bir çocukluk ve gençlik geçirdiğini her fırsatta dile getiren şarkıcının 1985 yılında yazdığı otobiyografisi, dünya çapında ün kazandıran eseri “Aşk Ne Yapmalı” adıyla 1993 yılında filme çekildi. 1995 yılında Tina Turner, James Bond filmi “Golden Eye” da aynı adlı şarkıyı seslendirdi. 1998’de Münih’te Eros Ramazzotti ile düet yaptı. 2013 yılında İsviçre vatandaşı oldu ve ardından ABD vatandaşlığından vazgeçti.

ÖZEL HAYAT

Tina Turner, müzisyen Ike Turner ile 1962 yılında evlendi. 1978 yılında ayrılan çiftin bu evlilikten üç çocuğu oldu. Tina Turner, müzik yapımcısı Erwin Bach ile ikinci kez evlendi.

TINA TURNER NEDEN HAYATINI KAYBETTİ?

Hayatının son yıllarında kanser, felç ve böbrek yetmezliği gibi sağlık sorunları yaşayan Tina Turner, 83 yaşında hayatını kaybetti.

TINA TURNER ALBÜMLERİ

kardeş Ayı,

milenyumun müziği

Disney’in büyüsü,

mutlak müzik 8,

James Bond’un en iyileri,

sermaye Altın Efsaneleri,

Mad Max Thunder’ın Ötesinde

mutlak müzik 20,

gök gürültüsü günleri,

diğer şarkılar,

Miami Yardımcısının En İyisi,

James Bond Temaları,

Ally Mcbeal: Hayatımda bir kez olsun,

Tina Avrupa’da yaşıyor,

Billboard En Çok Hit Alanlar: 1984,

Aşkın bununla ne alakası var

altın Göz,

En iyi hitlerin tümü,

Avrupa’da mı yaşıyorsun

aşk patlaması,

ülke benim yolum,

2000 koleksiyonu,

Asitlerin kraliçesi, kaba,

Open Arms (kentsel remix),

derin ruh,

Tina Avrupa Deneyimi

Hakkında hayırlısı olsun,

Tina Avrupa’da yaşıyor,

gök gürültüsü,

Her kuralı çiğne,

en çılgın rüyalar

Tina Avrupa’da yaşıyor

Rock Me Baby, en iyisi

Yirmi dört yedi, en çılgın rüyalar,

Toplanan kayıtlar: altmışlardan doksanlara,

Dışişleri,

özel dansçı,

Tek kelimeyle en iyisi, en iyisi

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy