TFF’den Göztepe – Altay maçına soruşturma kararı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), dinlence edilen Göztepe – Altay maçında yaşanmış olan saha ve tribün vakalarını kınadı. TFF, karşılaşmaya ilişkin soruşturma başlatıldığıını duyurdu.

TFF’nin resmi web sitesinden meydana getirilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“İzmir’de Göztepe ile Altay içinde oynanan TFF 1. Lig karşılaşmasında yaşanmış olan vakaları ve Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç’e meydana getirilen alçakça saldırıyı kınıyoruz.

İzmir’in rekabet içindeki iki güzide kulübünün futbol sahasındaki mücadelesinin bir şölene dönüşmesi beklenirken; Fair Play ruhundan ve sporun birleştirici kültüründen nasibini almamış saldırganların, insan yaşamını tehlikeye atan bu tip davranışları kesinlikle kabul edilemez. 

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, vakadan derhal sonrasında iki kulübün başkanlarını arayarak data almış, Göztepe ve Altay camialarına geçmiş olsun dileklerini iletmiştir.

Yaşanmış olan vakalar sebebiyle ertelenen karşılaşmada, bazı futbolseverlerin atılan işaret fişeği sebebiyle yaralanmış olmasının derin üzüntüsü içindeyiz. Yaralanan futbolseverlere acil şifalar dilerken, sahaya giren saldırganın şiddetine maruz kalan Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç’e de geçmiş olsun dileklerinde bulunuyoruz. 

Göztepe – Altay karşılaşmasıyla ilgili lüzumlu işlemler ve soruşturma başlatılmıştır. Türkiye Futbol Federasyonu olarak olayın adli sürecinin de takip edeni olacağız. Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.”

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy