‘TCMB, tarihinde ilk kez kadın vizyonuyla yönetilecek’

Kadın Adayları Değerlendirme Derneği (KA-DER) Başkanı Nuray Karaoğlu, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanlığına Hafize Gaye Erkan’ın atanmasına ilişkin yaptığı açıklamada, erkeklerin egemen olduğunu ve bu göreve Hafize Gaye Erkan’ın atanmasının ilk kez olacağını söyledi.

Çıkış: 06/09/2023 – 23:53


abone

Google Haberleri

Ülkenin toplumsal yaşamında ve yönetiminde eşit temsil hakkının gözetilmesinin KA-DER’in temel ilkesi olduğunu vurgulayan Karaoğlu, TCMB yönetim kadrolarında kadın temsilinin güçlendirilmesinin önemine vurgu yaparak, “Daha fazla kadın yer alsın. karar alma süreçlerinde ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması sürdürülebilir kalkınmanın teminatıdır” dedi.

Karaoğlu özetle şunları kaydetti:

KADINLARIN LİDERLİK ALANLARINA DAHA FAZLA KATILMASI GEREKİYOR

“Hafize Gaye Erkan liyakat açısından değerlendirildiğinde önemli özelliklere sahip olduğu görülüyor. Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesi için kadınların liderlik pozisyonlarında daha fazla yer alması gerektiğine inanıyorum. Hafize Gaye Erkan’ın TCMB Başkanı olarak atanması da uluslararası arenada güçlü bir Türkiye imajı oluşturmak açısından önemli bir adımdır. Bu tarihi atamayla birlikte Türkiye ekonomisinin, kadının yeteneklerine dayalı ve eşitlik ilkesini benimseyen bir vizyonla yönetilmesini temenni ediyorum. Kendisine hayırlı görevler dilerim.”

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy