TCMB afet bölgesinin imarına yönelik kredilere bazı muafiyetler getirdi

TCMB, deprem bölgesinin yeniden inşası için faaliyette bulunacaklara Ağustos ayı sonuna kadar kullandırılacak krediler için zorunlu karşılıklar ve teminat tesis edilmesi yönetmeliğinde değişiklik yaparak bazı muafiyetler sağladı.

TCMB’nin dün bankalara gönderdiği ve Reuters’in görüntülediği belgede, depremin ekonomik ve finansal etkilerini azaltmak için deprem bölgesinde olmayan ancak ticari ilişkiler nedeniyle zarar görenlere verilecek kredileri de ekledi. deprem.

KİMLER ÖRNEKLENDİ?

İlgili yazıda deprem bölgesinde olmamasına rağmen; Muafiyet, depremzede sakinleriyle ticari ilişkide bulunarak depremden zarar gördüğünü belgeleyenler ile barınma ihtiyacını karşılamaya yönelik faaliyetlerde bulunacaklara verilecek. depremden etkilenen insanların veya deprem bölgesindeki alt ve üst yapıların yeniden inşası için.

Bu nedenle, ilgili krediler için 31.08.2023 tarihine kadar bankalar ve finansman şirketleri tarafından kullandırılacak olan kredilere destek için garanti ve zorunlu karşılık tesis edilmesi uygulaması değiştirilmiştir.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy