Taylor Swift rekor kırdı: 10. albümü Midnights’tan 10 şarkı Bilboard listesinde ilk 10 sırada

(*10*)

Taylor Swift

Kaynak, Reuters

1 Kasım 2022, 16:13 +03

Güncelleme bir saat ilkin

Amerikalı müzisyen Taylor Swift, ABD’de en fazla dinlenen şarkılar listesinde ilk 10’u tümüyle eline geçiren ilk müzisyen oldu.

Daha ilkin Eylül 2021’de Kanadalı rap şarkıcısı Drake dokuz şarkıyla “Top 10” listesinde en fazla şarkısı olan müzisyen unvanı almıştı. 1964’te de İngiliz Beatles grubu sekiz şarkıyla listeye girmişti.

Swift’in sıralama hakimiyeti, 2022’nin en oldukça satan albümü “Midnights” yardımıyla oldu.

Swift, Twitter hesabında paylaşmış olduğu mesajda, 10. albümünde ilk 10’da yer almış olduğu bilgisini paylaşıp “SEVİNÇTEN DELİ OLDUM” diye yazdı.

Bununla birlikte şarkı sözü yazarı ve besteci olan 32 yaşındaki Swift’in “Anti Hero” şarkısı ilk sıraya yerleşti ve şarkının nakaratları (Ben geldim. Slm. Mesele bende) kısa sürede Tik Tok’ta trend oldu.

Midnights albümündeki 13 şarkının tamamı ilk 15’e girdi.

Swift’in yeni albümünü Ağustos’ta New Jersey’de 2022 MTV Video Müzik Ödülleri’nden derhal ilkin açıklamasını, fanatikleri içinde şaşkınlık yaratmıştı.

Müzisyen bu albümü “ömrümde yaşadığım 13 uykusuz gecenin hikayesi” olarak vasıflandırdı ve “korkular ve tatlı rüyalar içeren bir seyahat” olarak adlandırdı.

ABD’de 1,4 milyon satan albümün bir milyondan fazlasının CD ve plak şeklinde olması, online müzik platformlarının yaygınlaştığı bir dönemde görülmemiş bir sayı olarak değerlendiriliyor.

Midnights albümünün İngiltere’deki satışları da 200 bini aştı. Bu sınırı son olarak İngiliz müzisyen Adele ’30’ albümüyle geçen yıl aşmıştı.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy