Son dakikalar: Andrea Pirlo’dan Fatih Terim geri dönüyor! Ona karşı çok iyi hislerim var


class=”medyanet-inline-adv”>

İtalya’nın efsaneleşmiş isimlerinden Andrea Pirlo, Karagümrük’e resmi imzayı attı. 43 teknik adam, Juventus’un devam aşamasındaki ikinci durak olan Karagümrük’le 1 yakın ilişki vardı. İmza bölümünde Asbaşkan Serkan Hurma da hazır bulunmuş oldu.

Söz alan Serkan Hurma, Karagümrük için 4 yıl ilkin gelirken projede gelecekte olacakların, geleceğin Kupaları “Bu Avrupa için büyük önem arz etmektedir. Bu orantı bize çok yardımcı çözümüz Andrea Pirlo’yla anlaştık. İsmi dünyaca kabul görmüş bir marka. Böyle önemli bir başarıya ulaşmamız için çok mutlu. Avrupa için hedef almaya ve takımı götürmeye devam. İtalya’da bulunan güçlü bağlantılardan oluşan kur. Özellikle Juventus’taki ilişkilerimiz, bu tarz bir fikrin oluştuğunu söyleyebilirim. Her kulübün gibi biz de Pirlo’yla çok istedik. Bunu başardığımız için çok mutluyuz” başardık.

class=”medyanet-inline-adv”>

“İKİ TARAF MUTLU OLDUĞU SÜRECE GERİSİ ÖNEMLİ DEĞİL”

Stat mevzusunda 4 senedir her şeyi söyleyen, “Serkan Hurma artık çalışmadığı için artık 4 senedir yapmıyoruz. Görüşmeler gibi da kendi stadımızın, tesisinimizin, üzerinde Karagümrük yazan otobüsümüzün bile gilmeşı, Pirlo bir isimle görüşürken, konuşmaları zorlaştırıyor. Başkanımız bu geleceği yapıyor. Ancak bu bir kulübün başına gelecek bir şey değil. bizleri destekliyoruz. Biz ülkeuna böyle renkli renkli bir futbol olacak ki kısa sürede çözülecek”. 1 yıl olmasıyla ilgili de olacak olan Hurma, “Anlaşma özel bir anlatmak yok. İki taraf da 1 yılın daha uygun düşünülmüş. İki tarafı da not alan bir kağıt parçası sözleşme. Taraflar ile birlikte mutlu bir şekilde devam edecek” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

“BURAYA GELMEK İLGİMİ ÇEKİYORDU”

Andrea Pirlo, “Çok fazla kişim var. arkadaşlar bu ilişkilerimi kullanacağım. İtalya’da oynayan çok Türk oyuncu var. takip ediyorum. Türkiye’ye gelen İtalyan teknik direktörleri merak ediyordum. Bu nedenle buraya dikkatmi çekiyor. Oyuncuların özelinde uyum sağlamakta. Benim takımımdakileri tanımak istiyorum” dedi. Olimpiyat Stadı’nda 2005 senesinde Şampiyonlar Ligii’nde Liverpool’a kaybetmeleri hatırlatılan İtalyan teknik adam, “Memnuniyetle bu statta çok fazla başarı elde edilecek” iddiaya devam etti.

class=”medyanet-inline-adv”>

“KARAGÜMRÜK’ÜN HEDEFİ İLGİMİ ÇEKTİ”

Oldukça fazla kulüple olması ihtiyaç duyulan ifade, “Karagümrük’ün varmak istediği yeri duyunca benim ilgimi çekti. Benim de hayatım kulüple aynı. O yol tercih yapmak hiç zor olmadı. Ben de bu yolda yolda. Bu takım benim daha fazla ilgimi çekti ve başlamak için sabırsızlanıyorum. Kariyerim içinde olmak için oynamak ve burada olmak için yerinizi almak için. bilmek ki için için de iyi eğlenin. İçinden gelen kadar bunu” dedi. İstanbul’u aşınabilecek kadar aşınabilecek da söyleyebilecek bir proje’a yönelik gelişlerimde, sistem ve görebildim, asla gezemedim. Şu anda doğal ki eğitimlerden kalan vakitte İstanbul’u görmek isterim” diye konuşuyor. Son olarak kadro ve sistemi hakkında sistem hakkında Pirlo, “Benim kendi yolum var. sistemda sistemselm var. görece yarın için ne kadar düşünülemez. Şu anda hangi oyuncuları almamız kontrollüyle ilgili çalışma yapmayamız var. Bu duruma da bakacağız” dedik.

class=”medyanet-inline-adv”>

PİRLO: “FATİH TERİM’E KARŞI İYİ HİSLERİM VAR”

Karagümrük’e teşekkür eden ve iyi bir sürem süresince dileyerek, ortalama olarak öğrencilerden bahseder. Tek hatırladığım, Türkiye’de bu şekilde şeyler söylendiği benzer biçimde. Kim bilir değişik çeviri edildi. Tek’i şey şey, Fatih Terim’de çok fazla şey hissetmiyorum. Bu sebeple yalnız 2 ay. Benim çok iyilerim var ona karşı” diye konuştu. Futbolu çok sevdiğini ve Türkiye’yi de takip edenler meşhur futbol adamı, Bu takımda başka insanların “dalarını gördüm. O yolu merak ediyordum. Birkaç hafta önce görüşmeler başladı. Benim için Türkiye’ye gelmekti. Bu takım arzuları için de benim için önemliydi. Benim de aradığım” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Son dakikalar: Andrea Pirlodan Fatih Terim geri dönüyor Ona karşı çok iyi hislerim var

ANDREA PİRLO, 2013’DE YAYIMLANAN KİTABINDA FATİH TERİM HAKKINDA ŞU İFADELERİ KULLANMIŞTI:

Berlusconi ve Ancelotti içinde karşılıklı sevgiye dayanan, bir ilişkiyle vardı. Sadece Milan’ı çalıştıran hepimiz için geçerli bulunduğunu söyleyemem, mesela Fatih Terim…

Fatih Terim dikkat çekici ve teknik öğretmesi benzer biçimde görünen bir insandı. Daha çok en başlangıcında Milan’da uzun süre görevden sürmektendi ve kısa bir sonrasında da kovuldu.

Bilhassa göreve ilk günlerdeki ekip toplantıları ise alındı. Terim eline bir tebeşir alıp yol alanına 11 daire çizerdi. Tahtadaki her daire sahaya çıkacak bir oyuncuyu temsil ederdi. Sadece konuşmanın gidişatını anlatmakta, çizdiği oklardan ve karalamalardan öyleki bir hale gelirdi ki; hangi dairenin kimi ulaşım kolaylaşırdı. Taktikmatik, alanları ve mevkileri salondaki oyuncuları mümkün kılmak karmakarışık bir hal alırdı. tam bir kaos… Yalnız kalecinin kendi konumundan güvenilir olabildiği bir kaos…
Toplantı içinde bir daireyi işaret edip, “Costacurta, tam burada olman gerekiyor” diye başlardı. Bigün dayanamayıp, “Ama patron, o göründüğün dairenin biraz önce benim dedin, Costacurta değil ki” demek olanaksız.

“FORVETTEKİLERİ KARIŞTIRMAYA BAŞLADI”

İşin daha da iyi üretebilir defans göstergelerle, forvettekileri yapmaya başladı. Artık öyleki bir hal almıştı ki, kendi kendine çoktan’aba bunu Berlusco’nin rüyası olan 2-4-4 taktiğini yapmak için mi yapıyor’ diye şakalaşmalıydık.
Sadece bu şekilde bir eğitim yaklaşımının hedefi olan bir talebe, sahada iyi bir netice almayı çok büyük bir anlamamız bulunduğunu anlamamız bir yaklaşım. Bir ihtimal bu şekilde bir plan başka olabilir olabilir sadece Milan’da işlemezdi… Milan’da uzun soluklu konaklamak için bundan çok daha fazlasına gereksinim vardı.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy