Son başvuru tarihi açıklandı: Trafik cezaları siliniyor

Vergi borçları ile karayolu trafik ceza ve primlerinin yapılandırılmasına ilişkin detaylar ortaya çıktı. Yapılandırılan cezaların peşin ödemesini yapan kişi hem anapara hem de enflasyon farkı oranında indirim alacaktır. 4 bin 538 lira olan borç 871 liraya düşecek.

Trafik cezası borcu olan vatandaşlara, borcunu peşin ödemek şartıyla %25 anapara indirimi yapılacak. Enflasyon farkının yüzde 90’ı silinecek.

SON GÜN 31 MAYIS

Habertürk’ten Ahmet Kıvanç’ın haberine göre; 31 Mayıs’a kadar vergi borçları ve primleri ile yol cezalarının yapılandırılması için başvuruda bulunulabilir.

Yeniden yapılandırma talebinde bulunanların borçlarına ilişkin temerrüt faizi iptal edilecek ve Yİ-ÜFE hesaplanacaktır.

48 aya varan taksit imkanının kullanılması durumunda belirlenen katsayı anapara ve Yİ-ÜFE’den oluşan borca ​​eklenecek. Peşin ödemeyi tercih edenler Yİ-ÜFE tutarının yüzde 90’ını ödemeyecek.

HER ÖDEME BAŞINA YÜZDE 25 İNDİRİM

Kanun, trafik cezaları da dahil olmak üzere idari cezaların önceden ödenmesi için ek bir olasılık sağlar. Borcun 30 Haziran’a kadar erken ödenmesi halinde asıl cezadan yüzde 25 indirim yapılacak.

Yeni yapılandırma rejiminde öncekilerden farklı olarak küçük alacakların silinmesi imkanı getirildi.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy