SEC Başkanı kripto borsalarına uyarılarda bulundu Yazar Investing.com


© Reuters.

Investing.com – Kripto paralardaki sert ciddiyet, piyasaların alevlenmesine yönelik tartışmaları yenidenlendiriyor.

Kripto piyasa için en mühim merkezlerden biri ABD’de gelen seslerden yükselmeye başladı. Bloomberg haberine nazaran ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, bazı kripto para borsalarının karşılaması mevzusunda uyarılarda bulunulmuş oldu.

Gary Gensler, savunulmaya devam ediyor. Gensler, mahalli kripto borsaların gösterilerine karşı düzenlemeyi söylerken pazarda bir organizasyon oluşturduklarını iddia etti.

SEC başkanı, oluşturma emin kripto paraları eleştirirdi. (USDT), (USDC) ve Binance USD (BUSD) benzer biçimde aydınlatıcılara ışık tuttuğunu söylerken yasa dışı işlemlere yönelik bulunduğunu savunmaktadır.

SEC, sanayi sektörüne karşı sert tavrını sürdürüyorum

Kripto paralar mevzusunda her dönem davranışlarında ölçülü ekiple “SEC, ABD’de kriptolama ile ilgili birer birer birer başlangıcında olmak.

SEC’in geçmiş fiyatlarında kriptoe yönelik kestiği cezalar ve davalar bulunuyor. Bunlar içinde en ünlüsü ile olanları. SEC, 2020 senesinde Ripple ve yöneticilerine kayıt dışı olarak 1,3 milyar dolar XRP satışı dava açtı.

Son olarak ise teknoloji şirketini Nvidia’yı radarına alan SEC ana etkinlik mevzusundan elde edilmiş kârda kripto madenciliğini açıklamadığı için şirkete dava açtı.

Yazar: Günay Caymaz

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy