Samsung kullanıcılarının ilginç şifre tercihi “Samsung”

Teknolojik cihazlarda güvenli şifre oluşturmak artık bir gereklilik. Kullanılacak şifrenin çoğu zaman uzun olması ve bu uzun şifrenin içinde “değişik semboller, büyük ve minik harf ya da noktalama işaretlerinin” mümkünse hepsinin bulunması hesapların ele geçirilmesinin önüne geçiyor. Meydana getirilen bir araştırmada ise bu durumun kullanıcılar nezdinde tam tersi olduğu ortaya çıktı.

DÜNYANIN EN ÇOK TERCİH EDİLEN ŞİFRELERİ DE “GÜÇSÜZ”

Samsung kullanıcılarının şifre tercihlerine odaklanan Nordpass, 30’dan fazla ülkede yapmış olduğu bir araştırmada Samsung kullanıcılarının en oldukca kullandığı şifreyi deklare etti. Buna gore Samsung kullanıcıları en oldukca “Samsung” şifresini kullanıyor. Önceki yıllarda meydana getirilen benzer çalışmada 198. sırada olan popüler şifre son iki yıl içinde 78’inci sıraya kadar terfi etti. 

Yedi harf içermesinden kaynaklı olarak bu kadar sık tercih edilen Samsung şifresinin harflerinin büyük ya da minik olması güvenlik açısından bir artı olmuyor. Öte taraftan dünyanın en oldukca tercih edilen şifresi unvanı “password” şifresinde. Bu şifreyi “12345” ikinci sırada, “123456789” üçüncü sırada ve “guest” dördüncü sırada takip ediyor.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy