Sahte diplomalarla doktora, lisans yapan 30’a yakın bürokrat var

TELE1’de yayınlanan ‘Açıkça’ programına CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır konuk oldu. Yapabilir; Bir grup bürokrat, milletvekili, diplomat ve bakan yardımcısının sahte diplomalarla yüksek lisanslarını tamamladığını söyledi.

Perşembe günü bu kişileri meclis kürsüsünden isimleriyle açıklayacağını açıklayan CHP’li Başarır, bu belirlemeyi sadece kendisinin değil YÖK’ün de yaptığını söyledi. Başar, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Zaten kimlikleri belirlendi. “Bu diplomaları geri verin” denildi. “Bunlar geçersizdir” denildi. “Burada sınav yok” denildi. Gazeteciler, araştırmacılar, bakan yardımcıları, milletvekilleri, eski milletvekilleri… Bunların Türkiye’ye yaptıklarını hayal edebiliyor musunuz?

Başarır, sahte diploma alan çok sayıda kişi olduğunu ancak şu ana kadar kamuoyunun tanıdığı yaklaşık 30 kişiyi tespit ettiklerini ancak çalışmalarının devam ettiğini ve sayının 50’ye yaklaşabileceğini söyledi. “Ben böyle bir iddiada bulunmuyorum. Somut delillerle YÖK ve müfettişler bu sorunu tespit etti. Parlamento forumundan bir araştırma önerisi sunacağım”. dedi.

Muhabir Gökme Karadağ programda sorduğunda, listede Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı olduğunu söyledi. Başarır, listedeki en ünlü isimlerden ve sahte diplomalardan birinin OPTİMAR Araştırma sahibi Hilmi Daşdemir olduğunu söyledi.

Başarır programa verdiği demeçte, listenin geri kalanını Perşembe günü meclis kürsüsünden açıklayacağını söyledi.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy