Rus uzman Vinogradov, Türkiye’nin turistik bölgelerinde inşaat yapısının güçlü olduğunu söyledi

Rusya Bilimler Akademisi Ortak Jeofizik Servisi Direktörü Dr. Yuri VinogradovRus turistlerin Türkiye’ye gelişiyle ilgili DEA’ya değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’nin turizm altyapısının inşası için Dr. Yuri Vinogradov “katı kurallar” Bu yüzden Ruslar dinlenmek için oraya gitmek istemiyorlar. “korkmamış” gerektiğini söyledi.

“AKDENİZ KIYILARINDA HİÇ BÜYÜK DEPREM OLMADI”

Doktor Vinogradov, Kemer, Antalya, Marmaris gibi tatil köyleri “Anadolu levhasının kenarında değil, levhanın kendisindedir” söz konusu.

Doktor Vinogradov, “Dolayısıyla orada meydana gelen herhangi bir deprem yine Anadolu levhası sınırından daha zayıf olacaktır. Dolayısıyla son zamanlarda meydana gelenler gibi güçlü ve yıkıcı depremler burada meydana gelmeyecektir. Üstelik tarih, kıyı bölgelerinde yediden büyük depremlerin hiç meydana gelmediğini gösteriyor.” Akdeniz”. dedi.

“OTELLERİN İNŞAATINDA ÇOK KATI KURALLAR UYGULANDI”

“Bu sismoloji, tahmin etmekle değil, izlemekle ilgilidir” vurgulayan Dr. Vinogradov, “Bir kahin gibi davranmak istemiyorum ama benim açımdan orada yıkıcı depremler beklememeliyiz.” dedi.

Dr. Vinogradov, Türkiye’deki turizm altyapı inşaatlarının sismik dayanıklılığı açısından “çok dikkatli” bunu bir anlamda tartışmak “Türkiye 1999’dan beri turistik yapılar ve oteller için çok katı kurallar getirdi. Bence orada her şey normal olmalı. Turistler gidebilir” o ifadeleri kullandı

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy