Rus markaları Merter’de üretiliyor – Ekonomi Haberleri EKONOMİ


Pandemiye üretim ve ihracata hız kesmeden devam etmeyi başardı. Sektörün bu yıl hedefi ise 25 milyar dolar ihracata ulaşmak. Tasarım ve üretimle modanın iyi mi ilerleyeceğiniz mevzusunda Merter, resmia bakılırsa 1,5 yönlendirme yönlendirmesi. Merter Sanayici ve İş Adamları Derneği (MESİAD) Başkanı Ekrem iş yapımının Kap pandemiyle beraber iş yapımının olacağını söylemiş oldu.

KİRALANACAK YER KALMADI

kap, “Merter krizlerden başarı ile çıkmayı başardı. Daha fazla kurumsallık ve girişimcilik isteyen, dünyadan olmayan kişilerden alınmak isteyen, kullanıcılardan bir firmadan çıkmak isteyen. burada aynı zamanda alışveriş merkezi oldu. Yer yok olacak. tıklım tıklım. Paranız olsa yer satın almak konusunda çok zorlanıyorsunuz. Merter Türkiye’nin 81 iline de ayrı bir katkı sağlıyorsunuz. Firmalar hem iç hem de yurt satıyor” dedi.

Hedef pazarlar içinde ABD’nin vurgulayan Kap, Rusya’da yaşanmış olan olaylardan olaydıklarının şöyleki açıklıyor: “Sadece Afrika ve Arap değil. İran’dan Orta Asya’ya kadar bütünleşik 360 derece de ihracat yapıyoruz. 80’in üzerine ürün gönderiyoruz. Merter tekstilin merkezi. Sokağa çıktığınızda 365 gün 24 saat hep yeni ürünlerden. Açık fuar gibi alanı.”

RUSYA PAZARI ÇOK ÖNEMLİ

Rus ekibiyle bir araya geleceklerini ifade eden Kap, Rusya’yı terk etmelerinden dolayı gelecek için geleceğin teknolojisini tercih edecek. Rusya’da AVM’lerin boşaldığını belirten Kap, “Rus heyeti şöyleki bir talepte bulunmuş oldu. kurucu, kendi markaları için üretim süreci. Bir de üretim hazırlamak. Firmalarımız hem kendi markaları için üretiyor, hem de üretici markaları altında marka altında üretebiliyor. Rusya, Orta Asya ve Latin ABD’da ve Afrika bizim için tecim yapmak için fazlaca mühim. Rusya ile Özbekistan AVM açmamız ve büyümeye’dan çağrı ediyor” dedi.

ÖZEL BÖLGE STATÜSÜ İSTİYORUZ

MESİAD Başkanı Ekrem Kap, sektör için potansiyel ve aşağıdakileri sıralayabilir: “Ham delirmek. Pandemiden sonra dünyada çok ciddi bir hammadde krizi oluştu. 3-4 ay göre daha rahatız. Ancak bugün bugün bulamları yarın aynı fiyatlasınız. Bu yılın sonunda bir olacak diye bekliyoruz. Aynı zamanda Merter’deki büyümek nakliye hizmeti da beraberinde getirir. Emniyetle birkaç çözüm üzerinde geçiyoruz. Merter’e özel bölge statüsündedirni istiyoruz. OSB gibi özel bir statüye kavuşmalıyız.”

ÜRETİMİN YENİ ADRESİ ANADOLU

Ekrem Kap, İstanbul’dan Anadolu’ya kaydırdıklarını dile getirdiler. Kap, “İstanbul tasarım ve yönetim, Anadolu üretim merkezi olsun sloganıyla yola çıktık. Üretimi Merter’de artık yapamayacak hale geldi. Merter bunu daha önce seçti. Daha önce üretim atölye, yıkama gibi yan sanayisinin hepsi Merter’deydi. Bugün Merter yönetim, tasarım ve showroom oldu. Şirketler üretimlerini şehir taşımadılar. Merter’de bulunan firma sayısı 10 bini geçti” dedi.


KAYNAK: YENİ ŞAFAK

Fuat Öner
Haber7.com – Haber Şefi

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy