RTÜK inceleme başlatmıştı.. Kızılcık Şerbeti dizisinden şaşırtan atak..

Star TV ekranlarında cuma akşamları yayınlanan Yalıçapkını dizisi Türkiye’nin en çok izlenen dizileri arasında yer alıyor. Ulusal Posta’nın edindiği bilgiye göre Kingfisher serisi şimdiye kadar 30’dan fazla ülkeye satıldı. Yalıçapkını serisi bu rekoru başka bir seriye kaptırmak üzere.

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet.com.tr sayfalarında yayınladığımız bir içerikte; RTÜK’ün ‘Kızılcık Şerbeti’ dizisi hakkında soruşturma başlattığını duyurmuştuk. RTÜK’ün soruşturma başlattığı “Kızılcık Şerbeti” dizisi, Show TV’nin yanı sıra Türkiye’nin en çok izlenen dizilerini de geride bıraktı.

Şikayet üzerine şikayet alan dizinin böyle bir reyting almasına herkes şaşırmıştı.

kaydeden Birsen Altuntaş Bildirdiği gibi; Kızılcık Şerbeti bu hafta Kingfisher’ı iki kategoride tahttan indirdi.

“Yabanmersini şerbeti” Hafta boyunca izleyici kitlesini büyütmeye devam eden yükselişine hız kesmeden devam ediyor. Usta yapımcı Faruk Turgut’un imzasını taşıyan dizi, yalıçapkını 2 kategoride tahttan indirdi. Geçtiğimiz hafta RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Türkiye’nin çok önemli bir gerçeğini ekrana taşıyan dizi hakkında soruşturma başlatacağını açıklamıştı. Türkiye’de gündemin ilk sıralarında yer alan diziyle ilgili 167 bin tweet atıldı.

Kızılcık şerbeti 8,57 puanla genel klasmanda 2., 10,16 puanla AB birincisi ve 10,93 puanla ABC1’de yer aldı. Senaryosunu Melis Civelek ve Zeynep Gür’ün yazdığı dizi AB’de 1,71, ABC 1’de 2,11 olmak üzere toplamda 1,79 artış elde etti.

Öte yandan ‘The Kingfisher’ AB’de 7,50 ve ABC1’de 9,01 olmak üzere toplamda 10,12 ile 1. oldu.

Trap dizisi toplamda 0,73 oyla 60., AB’de 0,67 oyla 53. ve ABC1’de 0,97 oyla 33. sırada yer aldı. “Firebirds” 5,52 puanla genel klasmanda 3., 2,73 puanla AB’de 7’nci ve 4,05 puanla ABC 1’de 9’uncu oldu.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy