Ronaldo: Manchester United bana ihanet etti, menajer Erik ten Hag’a saygı duymuyorum

14 Kasım 2022, 14:08 +03

Güncelleme bir saat ilkin

Simon Stone | BBC Spor Servisi

ronaldo

Kaynak, Getty Images

Manchester United’ın yıldızı Cristiano Ronaldo, kulüpte “kendisine ihanet edildiğini hissettiğini”, menajer Erik ten Hag’a saygı duymadığını ve zorla kulüpten gönderilmeye çalışıldığını söylemiş oldu.

37 yaşındaki futbolcu, Ağustos ayında Şampiyonlar Ligi’nde oynayan bir takıma aktarma olma isteğini gerçekleştiremedikten sonrasında kulüpte yaşadıklarını paylaşacağını açıklamıştı.

Ronaldo, TalkTV’den Piers Morgan’a konuştu.

Portekizli yıldızın iddialarını Manchester United’a sorduk fakat hemen hemen bir cevap alamadık.

Çarşamba ve Perşembe akşamları yayınlanacak söyleşiden bazı kısımları Morgan, The Sun gazetesine yazdı.

Ronaldo’nun anlattıkları içinde öne çıkanlar şu şekilde:

  • “Kulüpte bazıları gitmem için çabalıyor.”
  • “Menajer Sir Alex Ferguson’un 2013’te görevden ayrılmasından sonrasında kulüpte hiçbir evrim olmadı. İskoç teknik adam da kulübün hak etmiş olduğu konumda olmadığını düşünüyor.”
  • “Kızım Temmuz’da hastaneye kaldırıldığında kulüp ‘duygusuzca’ davrandı”.
  • “Eski menajer Ralf Rangnick’in adını asla duymamıştım”.
  • “Eski ekip dostum Wayne Rooney’nin beni niçin eleştirdiğini bilmiyorum, ‘Kim bilir onun kariyeri bittiği, benimkisi ise devam etmiş olduğu içindir.”

Ronaldo’nun “United hiyerarşisi seni göndermeye mi çalışıyor?” sorusuna yanıtı “Evet, bir tek teknik direktör değil, kulüpteki 2-3 şahıs daha. İhanete uğramış hissediyorum” oldu.

Yıldız futbolcu, “Bu kişilerin kıdemli yöneticiler olup olmadığı” hakkında soruya ise “İnsanlar gerçekleri dinlemeli. Evet, ihanete uğramış hissediyorum, bazı kişilerin beni kulüpte istemediğini hissediyorum, üstelik bir tek bu yıl değil geçen yıl da böyleydi” diye cevap verdi.

Pazar günü Fulham’ı 2-1 yenen Manchester United, menajer Erik Ten Hag’ın görevdeki ilk sezonunda Premier Lig’de beşinci sırada bulunuyor.

ronaldo

Kaynak, Getty Images

Ten Hag’a bildiri: ‘Bana saygı duymazsan ben sana asla saygı duymam’

Ronaldo 6 Kasım’da Aston Villa’ya 3-1 yenildikleri karşılaşmada takımın kaptanlığını yaptıktan sonrasında, ne olduğu açıklanmayan bir hastalık sebebiyle süre bulamadı.

Geçen ay Tottenham maçında oyuna sonradan girmeyi reddettiği için üç gün sonraki Chelsea maçının ekibinden çıkarılmış, kendisine bir süre takımdan ayrı idman yaptırılmıştı.

Ronaldo menajer Erik ten Hag için “Ona saygı duymuyorum bu sebeple bana saygı göstermiyor. Bana saygı duymazsan ben sana asla saygı duymam” dedi.

Nisan ayında bebeğini kaybetmesinden de bahseden Ronaldo, bundan birkaç gün sonrasında çıkmış olduğu Anfield deplasmanında Liverpool taraftarlarının desteğinin kendisini duygulandırdığını da söylemiş oldu.

ronaldo

Kaynak, Getty Images

90 dakikalık söyleşinin The Sun’da yazılan kısmı, Ağustos 2021’de büyük bir coşkuyla eski kulübüne geri dönen Ronaldo’nun niçin mutsuz bulunduğunu anlamaya destek oluyor.

“Taraftarların gerçeği bilmesi lazım. Ben kulüp için en iyisini isterim. Bu yüzden geri döndüm” diyen Ronaldo, 2013’ten bu yana kulübün “evrim geçiremediğini” de ekledi:

“Her şey aynı. Manchester United’ı fazlaca severim. Taraftarlarını da, ki devamlı beni desteklemişlerdir. Fakat işler değişik ilerlesin istiyorlarsa birçok şeyi değiştirmeleri lazım.”

Ronaldo, kulüp hakkında fikirlerinin Ferguson tarafınca da paylaşıldığını, kendisinin Juventus sonrası Manchester’a dönüşünde de Ferguson’un büyük görevi bulunduğunu söylemiş oldu:

“Kulübün hak etmiş olduğu seviyede olmadığını herkesten iyi o biliyor.

“Aslen hepimiz biliyor, hepimiz görüyor… Görmek istemeyenlerse görmek istemedikleri için görmüyorlar, onlar körler.”

Ragnick’i ‘duymamış’

Ronaldo kulübe döndüğünde teknik adam, eski ekip arkadaşı Ole Gunnar Solskjaer’di. Arkasından Ralf Rangnick ve ten Hag dönemleri geldi.

Ragnick Lokomotif Moskova’daki spor ve gelişim direktörlüğü görevini bırakıp Manchester’a ulaşmadan önce, Almanya’da çalmış olduğu dönemde Liverpool ve Chelsea menajerleri Jürgen Klopp ve Thomas Tuchel’in takdirini kazanmıştı.

Ronaldo ise Ragnick hakkında “Teknik direktör bile değilseniz iyi mi Manchester United’ın başına geçebilirsiniz? Daha ilkin adını bile duymamıştım” dedi.

Eski ekip arkadaşı Wayne Rooney’den, bu sezonki davranışları hakkında gelen eleştirilere dair ise şu şekilde konuştu:

“Niçin beni böylesine eleştirdiğini bilmiyorum… Kim bilir onun kariyeri biterken benim hala üst seviyede oynamamdan ötürüdür

“Fakat ondan daha iyi olduğumu söylemeyeceğim. Gerçeğin bu şekilde olmasına karşın…”

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy