Romanya, hava sahasında şüpheli cisim tespit etti

ABD ve Kanada’dan sonra Romanya da hava sahasında şüpheli cisim tespit etti. Romanya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Romanya Hava Kuvvetleri’ne ait gözetleme sisteminin ülke hava sahasında meteoroloji balonuna benzer bir hava cismi tespit ettiği ve şüpheli cismin 11 bin fit irtifada uçtuğu bildirildi.

ONAYLANMADI

Açıklamada, şüpheli cismin tespit edilmesinin ardından 2 adet MiG 21 LanceR tipi savaş uçağının havalandığı belirtilirken, savaş uçaklarının cismin tespit edildiği bölgeye 10 dakika sonra geldiği ancak cismin varlığının olmayabileceği ifade edildi. onaylanmak. Açıklamada ayrıca, savaş uçaklarının hedefle görsel temas veya radar doğrulaması sağlayamaması durumunda üsse dönmeden önce bölge üzerinde 30 dakika uçacakları belirtildi.

MOLDOVA’DA KAPALI HAVA SAHASI

Romanya ve Ukrayna sınırındaki Moldova, açıklanmayan güvenlik nedenleriyle hava sahasını kısa bir süre kapattı ve ardından yeniden açtı. İki olayın birbiriyle bağlantılı olup olmadığı henüz bilinmiyor.

SON 10 GÜNDE 4 UÇAN CİSİM DÜŞTÜ

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), 12 Şubat’ta Kanada sınırına yakın Huron Gölü üzerinde F-16 jetleri ile kimliği belirsiz bir uçan cismi düşürdüğünü duyurdu. İpleri sarkan sekizgen bir yapı olarak nitelendirilen söz konusu uçan cismin, yerdeki hiçbir şey için askeri bir tehdit olarak görülmediği ancak 20.000 irtifada uçtuğu için sivil havacılık için tehlike oluşturabileceği iddia edildi. ayak.

ABD ordusu ayrıca son birkaç gün içinde 4 Şubat’ta bir Çin yüksek irtifa balonu, 10 Şubat’ta Alaska’da ve 11 Şubat’ta Kanada’da tanımlanamayan iki nesne olmak üzere toplam 4 hava unsuru düşürdü.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy