Rıdvan Dilmen, Beşiktaş’ın şampiyonluk şansını değerlendirdi

Spor Toto Süper Lig’in 21. haftasında Beşiktaş, sahasında Alanyaspor’u 3-0 yendi. Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, maçın arkasından TV8,5’ta açıklamalarda bulunmuş oldu.

Rıdvan Dilmen’in savaşım ile alakalı yorumları şu şekilde:

“Aslen hep söylüyorum futbol rakiple oynanır diye. Bugün de aynen o şekilde oldu. Rakibi İstanbulspor, Beşiktaş, Ümraniye olmuş fark etmiyor Alanyaspor için.”

“Karagümrük’e pas işleyişi yerleştirdi Farioli, gittikten sonrasında Volkan Demirel’le de aynı kaldı. Pirlo birazcık daha hücumcu bir ekip yapmış oldu. Farioli yönetiminde Alanyaspor büyük takımları yendi ve puan aldı. Bugün de Beşiktaş’a karşı yarattığı 5-6 pozisyon var. Keyif veren maçları izlettirir Alanyaspor işte bu şekilde.”

“Beşiktaş kadro zaafiyetine karşın, bu kadro iyi kadro fakat fazlaca mühim oyuncuların olmadığı vakit zorlanabiliyor. Onlar kenardan girebilirdi bu maçta. Rosier 2 maç ceza aldı fakat eyvah yok diyemezsiniz Tayfur olunca. 4 Türk oyuncuyla oynadı Beşiktaş ve iyi performanslar gördük.”

“5’te 5 yapmış oldu Beşiktaş. Beşiktaş’ın Antalya maçı noksan fakat şuanda Fenerbahçe ile 3, Galatasaray’la 7 puan farkı var. 5 maçta 15 puan olmasına karşın bu şekilde durum. Birazcık sallansa, kısaca kopmuştu Beşiktaş tekrardan geri geldi.”

“İlk yarıdaki 3-0’dan 3-3’lük maçta bira anda olmuştu 3-0. Alanyaspor’a karşı şiddetli presle başlamış olalım dedi Beşiktaş, önde basalım, bunlar sabırlı oynuyorlar dediler ve o şekilde de oldu. Ara pasta penaltı kazandırdı Cenk. Top Beşiktaş’tayken gözümüze hoş geldi oyun, top rakipteyken ekip savunmasında sıkıntılar olduğu görüldü. Alanyaspor’un oyunundan da kaynaklandı doğal ki.”

“Beşiktaş’ın şampiyonluk şansını %10 olarak görüyordum fakat bu 5 maçlık seriden sonrasında daha çok olarak görüyorum. Yönetimin transferi zorlayacağını düşünüyorum. Geçirme de açık olduğundan Beşiktaş’ın daha da yükselebileceğini düşünüyorum.”

“Dünya Kupası’ndan sonrasında değişen performanslar var. Fenerbahçe geriye gitti, Galatasaray ve Beşiktaş yukarı çıktı. Fenerbahçe ve Beşiktaş’ı 7 hafta ilkin yanyana getiremiyorduk.”

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy