Rekabet Kurulundan 7 şirkete soruşturma

Rekabet Kurulundan 7 şirkete soruşturma – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Rekabet Kurulundan 7 şirkete soruşturma

Rekabet Kurulu’nun, dayanıklı tüketim malları, soğutma makineleri, elektrikli aletler ve mutfak eşyaları sektöründe faaliyet gösteren 7 teşebbüs hakkında 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4’üncü maddesini ihlal ettikleri iddiasına yönelik ön araştırmaları karara bağlandı.

Buna göre; bilgi, belge ve yapılan tespitleri müzakere eden kurul, bulguları ciddi ve yeterli bularak, söz konusu şirketler hakkında soruşturma açılmasına karar verdi. 

Konut fiyat endeksi açıklandı

Konut fiyat endeksi açıklandı

Hakkında soruşturma açılan şirketlerin tam isimleri şu şekilde: 

Electrolux Dayanıklı Tüketim Mamulleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Çetinler Dayanıklı Tüketim Malları San ve Ticaret Limited Şirketi, Uğur Soğutma Makinaları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Miele Elektrikli Aletler Dış Ticaret ve Pazarlama Limited Şirketi, Korkmaz Mutfak Eşyaları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Gençler Ev Araç ve Gereçleri Pazarlama Ticaret Anonim Şirketi, Punto Dayanıklı Tüketim Malları İthalat İhracat Ticaret Limited Şirketi.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy