Putin’in milyarder dostu Oleg Deripaska, Rusya’nın 2024’e kadar iflas edebileceğini öne sürdü

Rusyaen büyük sanayi gruplarından biri Basit elementve Rusya’nın en büyük hayır kurumu Volnyoe Delokurucusu Oleg DeripaskaSibirya’daki Krasnoyarsk Ekonomik Forumu’nda Rusya-Ukrayna savaşı hakkında konuştu.

Rus oligark Oleg Deripaska, Rusya’ya yönelik Batı yaptırımları nedeniyle ülke ekonomisinin önümüzdeki yıl darbe alacağını söyledi. “Tamamen çökebilir” İlerletmek.

“PARA GİDEBİLİR”

Oleg Deripaska, Rusya’nın Batılı yatırımcıların yerini almakta zorlandığını söyledi. “paran bitebilir” söz konusu.

Deripaska, kendisinin ve Rusya’nın oligark sınıfındaki diğerlerinin Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline karşı giderek daha fazla sabırsızlandığını ima etti. “Rusya’nın dünyada özel bir yer hayal etmeyi bırakıp kendi işine bakması” gerektiğini dile getirdi.

“DAHA FAZLA ÖZGÜRLÜK VE REKABET”

2025’e kadar savaş halinde “stresi azaltmak” Bunun olma ihtimalinin çok düşük olduğunu savunan Deripaska, eğer savaş ve Batı yaptırımları devam ederse böyle olacağını söyledi. “Gelecek yıl para tükenecek. Rusya’nın tek şansı bir şekilde Batı ile eski ticaretini değiştirmek ve Doğu’daki dost ülkelerle daha yakın mali bağlara yönelmek olacak.” dedi.

Deripaska, Rus iş dünyası üzerindeki artan mali yükten yakınıyor, “Daha fazla özgürlüğe ve rekabete ihtiyacımız var” o ifadeleri kullandı

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy