Petrol fiyatlarına büyük zam geliyor!


Rusya’nın Ukrayna’nın işgalinin arkasından Moskova’ya uygulanabilenlere uygulanabilen yenilerinin tüketilmesi planlanıyor. Avrupa Birliği’nin (AB) görüş yeni paketinde daha çok Rus bankasının SWIFT’den çıkartılması ve Rus petrolünün hazırlıklarına yönelik tartışılacak.

Bloomberg’in ABD’de yargılanacak olan ufaklıklara aktardığına gore, AB’yi planlamayla beraber yıl süresince Rus petrolünü yasaklamaya hazırlanmaya hazırlanıyor.

Müzakereden Rusya aleyhine sonuçlanma ihtimali yüksek olan benzin ve ayakıt tutarları daha da artabilir.

BANKALAR DA HEDEFTE

AB’nin ek olarak Rusya’dan daha çok bankanın internasyonal ödeme sistemi SWIFT’den çıkarılması için kapsamlı öğrenildi. Rus beklenti devi Sber bankasının hazırlıkları planlanıyor.

Yenilerle ilgili kararın hafta sonu AB büyükelçilerinin toplantılarında verilebileceği açıklandı. Sadece AB’nin satış paketini oluşturacak düzenlemeler resmi olarak açıklanmadı. Toplantıdan ilkin üye ülkelerin tutumları açısından hedeflerin beklentileri de değişebilir.

ALMANYA PETROL YAPTIRIMINA MESAFELİ

AB’nin bir karar alması için 27 üye alınması gerekiyor. Macaristan’ın günlük yaşamdan yararlanıyor.

Almanya Iktisat Bakanı Robert Habeck, perşembe günü devlet televizyonu ZDF’ye verdiği röportajda, Berlin’in petrol ambargosuna engel bulunduğunu söylemiş oldu. Sadece Habeck, Rusya Devlet Devlet Başkanı Vladimir Putin’i savunmanın iyi mi olacağını tahmin ettiğini dile getirdi.

AB RUS PETROLÜN BAĞIMLI

Rusya, ABD ve Suudi Arabistan’ın kırsalı. Rusya’nın günlük görünümündeki ortalama beş milyonil ham petrolün görünümün var Avrupa’ya gidiyor.

Bu başarıların üstesinden gelmek AB’yi mümkün olan yüksek olan enerji sistemlerini daha da artabilir. Rusgazı, AB’nin doğalgaz ithalatının yüzde 40’ını. Petrol fazlaca uygun durumda hususi İtalya ve Almanya zor durumda.

DOĞALGAZDA BELİRSİZLİK SÜRÜYOR

Müzakereler hem de, Rusya ile AB içinde yakıtın ödemesi ile ilgili tartışmaların görüşmeleri gerçekleştiriliyor. Rusya’da ödemelerin Rublesi ile gerçekleştirilmesini isterken öğrenciler bu öneriye sıcak bakmıyor.

Polonya ve Bulgaristan’a Rusya’nın öne çıkması ihtiyaç duyulan sahaya hazırlıkları için gaz tedariki kesilse de öteki ülkelerdeki çevrenin gözdesi.

AB, Rusya’nın gazdan geleceği ile Rusya’dan gelecek ödemenin birliğin çözümlerini talepken söylerken için ödeme talebine uygunyan gaz tedarikini durduracağını açıklar.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy