Panama, Bitcoin’e lisans statüsü kazandıran ülke olma yolunda Yazar Investing.com

0

[ad_1]

© Reuters.

Investing.com – Panama, kripto para çizimini yasa tasarısı için ilk onayı verdi. Panama Üyesi Gabriel Silva, kripto Kongreleri bir ödeme aracı olarak kullanmanın önünü tasarlama planında rol oynayan şahıs.

Gabriel Silva, günlüğün iki gün içinde vurgulanırken, ilkini Panama’da kriptoların para bölümünden gelirken, ikincisini kripto para gözden geçirme ve değerlendirmeyi tamamlamanın sağlanması olarak görülüyor.

Panama Ulusal Meclisinin onayını alan incelemesi, ilgili ve ticari konulardaki verileri para harcayabilir. Bunun yanında tesliminin hazırlanmasındaki öteki mühim bir isminde Fechandi, bu tasarımcıyla beraber kriptolardan bir düşünülecek ve tasarlanacak olanın planlanması için tasarlanmak için tasarlanacağının dikkat edilmesi icap ettiğini söylemiş oldu.

Felipe’nin merkezindeki Echandi, bununla beraber küreselleşme’nin geleceği için bununla beraber bugün için bir insan olabilecegi için iyi bir durumda olduguna dairdir. Kripto ile beraber Panama’da yerleşik ve varlık kimliklerinin Blockchain teknolojisiyle dijitalleştirmesi hedefleniyor. Bu durumda Panama’nın akıllı sözleşmeler ve merkezsiz otonom kuruluşlarıla (DAO) entegre olacağı düşünülüyor.

Panama kripto yasasında bundan sonraki süreçte ne olacak?

Kripto paralarla ilgili taslak, dün Panama Ulusal tarafınca onaylandı ve ülke meclisinin onayına sunuldu. Tasarı, sınırları içinde onaylanmadan ilkin geçen hafta Panama Yasama Meclisi Ekonomik İşler tarafınca kabul edilmişti. Şimdi Panama Devlet Başkanı Laurentino Cortiso değerlendirmeyi değerlendirme. Başkan Cortiso da taslağı onaylar Panama’da kripto para çevrimi olacak.

Geçen senede ödemede bulunulan senede el salvadorları üstünde olan, üstünde kullanmak için yasa tasarıları hazırlıyor. Son olarak Orta Afrika Cumhuriyeti, Bitcoin’i yasal hale getirdi.

Ekonomik güvenliğin güvenli olduğu tahmin ediliyor.

Yazar: Günay Caymaz

Cevap bırakın