Otomobilden hırsızlık yaptı, site bekçisine kendi aracını ittirdi

Endüstri Mahallesi’nde, pazar günü gece saatlerinde otomobil yedek parçası satan Mehmet Kartal Karalar, otomobilini işyerinin önüne park edip ayrıldı.

Gece saatlerinde kimliği belirsiz bir şahıs, otomobili açarak göğüs aksamındaki kilometre saati, dikiz aynası, iç kapı kolları, direksiyon göbeği, klima paneli ve ızgaralarını çaldı.

SİTE BEKÇİSİ FARK ETMEDEN YARDIM ETTİ

Vaka yerinden ayrılırken hırsızı gören sitenin bekçisi durumdan şüphelendi. Şüpheli, bekçiye otomobilinin bozulduğunu söyleyerek, yardım istedi. Site bekçisi ise hırsızın otomobilini iterek yardım etti.

Sabah iş yerine ulaştığında aracının içinin boşaldığını gören Karalar, durumu polis bildirerek suç duyurusunda bulundu. Güvenlik kamera kayıtlarını inceleyip otomobilden parmak izi alan takımlar, şüphelinin yakalanması için emek verme başlattı.

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde ise şüphelinin otomobile girip parçaları almış olduğu ve ondan sonra site bekçisi ile bir süre söyleşi ettikten sonrasında kendi otomobilini ittirdiği görüldü.

BİR AN ÖNCE YAKALANMASINI İSTİYORUM”

Otomobilin sahibi Mehmet Kartal Karalar, sabah geldiğin otomobilinin tüm göğüs aksamlarının söküldüğünü gördüğünü belirterek şüphelinin yakalanmasını istedi.

Karalar, “Gece aracımı burada park edip başka bir otomobil ile eve gittim. Sabah geldiğimde hurdaya dönmüş otomobilimi gördüm, sonrasında kamera kayıtlarına baktım. Bu kişi gece saatlerinde geliyor. Aracımın içindeki kilometre saati, dikiz aynası, iç kapı kolları, direksiyon göbeği, klima paneli ve ızgaralarını söküp götürmüş. Göğüs aksamında hiçbir şey bırakmamış. 20 bin TL zararımız var. Vakası gerçekleştirdikten sonrasında da sitemizin bekçisi fark ediyor sadece ona da kendi aracının bozulduğunu söyleyip yardım istiyor. Bekçi ise hırsızı yakalayacağına otomobilini iterek destek oluyor. Bir an ilkin bu kişinin yakalanmasını isterim” dedi.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy