Önce anahtarı sonra aracı çaldı

İstanbul Beyoğlu Kılıçali Paşa Mahallesi’nde 20 Kasım Pazar tarihinde yaşanmış olan vakada 3 şüpheli girmek istedikleri evin önüne gece saatlerinde geldi ve çalmak istedikleri otomobilin anahtarını evden aldı. Kameralara takılan 3 şüpheliden biri daha sonra çaldırmış olduğu anahtarla otomobili çalıştırıp vaka yerinden uzaklaştı.

Olayın peşinden Beyoğlu İlçe Güvenlik Müdürlüğü görevlilerine ihbarda bulunulması üstüne takımlar araştırma başlattı. Vaka yeri ve çevresindeki güvenlik kameralarını inceleyen takımlar, şüphelinin, yanında bulunan 2 kişiyle ilkin eve girerek otomobil anahtarını çaldığını, daha sonra anahtarını çaldırmış olduğu vasıta ile vaka yerinden uzaklaştığını görmüş oldu.

Vasıta plakası üstünden sorgulama meydana getiren takımlar, aracın Gaziosmanpaşa’da bulunan akaryakıt istasyonundan birden fazla kez yakıt almış olduğu ve aracın devamlı bu bölgede Plaka Tanıma Sistemleri (PTS) kayıtlarına takıldığı görüldü.

Gaziosmanpaşa’da meydana getirilen emek harcamalar sonucunda 24 Kasım Perşembe tarihinde Karayolları Mahallesi’nde aracı tespit eden takımlar M.E.Ç. adlı şüpheli şahsı da suça mevzu olan vasıta ile elde etti. 

Mevzu ile ilgili yakalanan M.E.Ç. adlı şüpheli kişi, “Evden Hırsızlık” ve “Oto Hırsızlığı” suçlarından 25 Kasım Cuma tarihinde adliyeye sevk edilen kişi, çıkarıldığı mahkemece cezaevine gönderildi. 

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy