Öğretmen, öğrencisine şantaj yaparak cinsel istismar suçundan tutuklandı

ABD‘nin Missouri eyaletindeki Nixa Lisesi’nde bir öğretmen, iki kez cinsellik, üç kez öğrenciyle cinsel temas ve üç kez de cinsel istismar ile suçlanıyor.

26 yaşındaki Lena Stewart‘a yönetilen suçlamalar Ekim 2022’ye kadar uzanıyor.

Müfettişlere bakılırsa, talebe, Stewart’ın sınıfta kendisine karşı hoşgörülü bulunduğunu söyleyerek, yüksek puan almak için “oldukca fazla iş yapmak zorunda olmadığını ve cinsel taleplerine uymazsa notlarının düşeceğinden endişelendiğini” iddia etti.

Polisin yapmış olduğu açıklamada, öğrencinin kimliği CV olarak belirtilerek, “CV, iki ayrı vakada Lena’nın onlarla arkadaşlarının evinde buluştuğunu ve ikisinin cinsel ilişkiye girdiğini söylemiş oldu. Her iki vakada da Lena kendi aracıyla gelmiş ve CV de onunla beraber araca binmiştir. İlk temas esnasında CV ikisinin öpüştüğünü ve soyunduğunu söylemiş oldu. CV rahatsız olduklarını ve Lena’ya eve gitmeleri icap ettiğini söylediğini belirtti. İkinci buluşma esnasında CV öpüştüklerini, soyunduklarını ve cinsel ilişkiye girdiklerini söylemiş oldu” denildi.

Eğitim otoritesi sözcüsü Zac Rantz, “Her türlü uygunsuz davranış iddiasını son aşama ciddiye alıyoruz, Lena Stewart’ı yönetimsel izne çıkardık ve yönetim kurulu prosedürü izlemeye devam edecek. Okul, soruşturmalarını yürütürken ilgili makamlarla beraber çalışacak ve gerekseme duydukları her mevzuda tam bir ortaklaşa iş içinde olacaktır” dedi.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy