Müteahhit Hasan Alpargün de Erdoğan’a uydu!

Adana’nın Merkez Çukurova İlçesi Güzelyalı Mahallesi’ndeki 16 katlı Hasan Alpargün Apartmanı da Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi’nde saat 04.17 sıralarında meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremde yıkıldı.

70 kişinin cenazesi çıkarıldı

92 kişinin yaşadığı ve enkaza dönüştüğü tespit edilen binadan şu ana kadar 70 kişinin cesedine ulaşıldı. Enkaz altında 15 kişinin daha olduğu belirtilen binanın müteahhidi Hasan Alpargün’ün depremin ardından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) kaçtığı öğrenildi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “kasten adam öldürme ve yaralama” suçundan tutuklanan Hasan Alpargün, KKTC’de tutuklandı. Türkiye’den KKTC’ye 990 bin dolar, 890 bin euro ve 500 bin TL’yi aktarmaya çalıştığı ve ayrıca Lefkoşa Demirhan bölgesinden daire satın aldığı belirlenen Alpargün, bugün Adana Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Adana’ya götürüldü.

Adli Tıp Kurumu’nda sağlık kontrolünden geçirilen Alpargün, ‘Yaptığın bina çöktüğünde 70 kişi öldü, ne dersin?’ soruya, “Ölüm” dedi.

Alpargün, sağlık kontrolünün ardından ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

ERDOĞAN NE DEDİ?

AKP’li Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Pazarcık İlçesinde etüt çalışmaları yaptı.

Arama kurtarma çalışmalarına ilişkin yetkililerden bilgi alan Erdoğan, depremzedelerle de görüştü. Erdoğan, depremzede ile konuşurken, “Olanlar hep oldu. Bunlar kaderin planında olan şeyler” dedi.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy