Minik Kaan’ın nefesi azalıyor

SMA Tip 1 hastası olan 18 aylık Kaan Efe için süre tükeniyor. Adına konserler ve maçlar düzenlenen, her yaştan öğrencinin okullarında bağış toplamış olduğu SMA Tip 1 hastası 18 aylık Kaan Efe için süre daralıyor. İhtiyacı olan 2 milyon doların yüzde 65’ini toplayan aile, evlatlarının nefes almaya zorluk çekmeden ilkin iğne olması icap ettiğini söyleyerek vatandaşlardan yardım istedi. Kaan Efe için konser ve yardım etkinliği yapılmasına rağmen lüzumlu paranın toplanamadığına dikkat çeken Mehtap ve Sulh Şanal çifti, çözümün ise yurtdışındaki gen tedavisi bulunduğunu altını çizdi. Bebeklerinin gözleri önünde, günden güne eridiğini söyleyen aile ellerinden hiçbir şey gelmemesinin ise kendilerine ıstırap verdiğini deklare etti.

ALTI AY KALDI

Şubat ayında valilik izinlerinin sona ereceğini kaydeden baba Sulh Şanal, “Fakat daha da önemlisi tedavi için iğneyi iki yaşına kadar olması koşul. Geriye yalnız altı ayımız kaldı. Fakat biz yılbaşına bile kalmasını istemiyoruz. Bundan dolayı Kaan Efe’nin nefes alması her geçen daha da zorlaşıyor. Bu hastalık ciğerleri oldukça çok etkilediğinden bu şekilde devam ederse yılbaşında nefes almakta zorluk çekecek ve trake açılıp (boğazından delik açılıp) nefes alması gerekebilecek. Biz bu aşamaya gelmeden yardımseverlerin desteğiyle bu parayı toplamak istiyoruz” diye konuştu. 

Halen 12 milyon TL’ye gereksinimleri bulunduğunun altın çizen baba Şanal, “Evladımız için bu tür kampanyalara destek veren “Elim Sende” ve “1 Avro 1 insan” platformlarının da yardımını isteyeceğiz. Onların yardımıyla inanıyoruz ki küçük Efe’miz bir an ilkin sağlığına kavuşacak” ifadelerini kullandı.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy