Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi!

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen toplantı, 3 saat 10 dakika sürdü.

Toplantı sonrası meydana getirilen açıklamada, “Hiçbir terör örgütünün varlığına müsaade edilmeyecektir. Bölgemizde hiçbir terör örgütünün varlığına ve etkinliğine müsaade edilmeyeceği, bunun için ihtiyaç duyulan her adımın kararlılıkla atılacağı hususu vurgulanmıştır” denildi.

Bildiride, “Yurt içinde ve yurt haricinde, azim, kararlılık ve başarıyla icra edilen operasyonlar hakkında Kurul’a informasyon sunulmuş ve ilave tedbirler görüşme edilmiştir” ifadeleri yer aldı.

Bildiride şu ifadeler yer aldı:

HAREKAT AÇIKLAMASI

  • Yurt içinde ve yurt haricinde, azim, kararlılık ve başarıyla icra edilen operasyonlar hakkında Kurul’a informasyon sunulmuş ve ilave tedbirler görüşme edilmiştir.
  • Bölgemizde hiçbir terör örgütünün varlığına ve etkinliğine müsaade edilmeyeceği, bunun için ihtiyaç duyulan her adımın kararlılıkla atılacağı hususu vurgulanmıştır.
  • PKK-KCK-PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütleri başta olmak suretiyle ulusal birlik ve beraberliğimize, bekamıza yönelik her türlü tehdit ve tehlikeye karşı yurt içinde ve yurt haricinde azim, kararlılık ve başarıyla icra edilen operasyonlar hakkında kurula informasyon sunulmuş ve ilave tedbirler görüşme edilmiştir.
  • Teröre karşı verdikleri kahramanca mücadelede ulusal ve milletler arası hukuk ile insan hakları ve kamu vicdanına mutlak bir bağlılıkla hareket etmeyi ilke olarak benimseyen güvenlik kuvvetlerimizin, ağır darbe alan bölücü terör örgütlerine nefes aldırmak maksadıyla yalan ve iftiraya başvuran çevrelerce hedef alınmasına hiçbir suretle hoşgörme gösterilmeyeceğinin altı çizilmiştir.

YUNANİSTAN’A MESAJ

  • Diyalog tekliflerine kayıtsız kalan Yunanistan’dan gayri askeri statüdeki adaların silahlandırılması faaliyetlerine son vermesini beklediğimiz vurgulanmıştır.

KKTC VURGUSU

  • KKTC’nin TDT’ye gözlemci statüsünde kabulünden kıvanç dile getirilmiş, öteki internasyonal kuruluşlarla ülkelerden benzer adımları beklediğimiz ifade edilmiştir.

AYRINTILAR GELİYOR…

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy