MHK Başkanı Lale Orta’dan flaş sözler: Kimseye manipülasyon yapmadım

Merkez Tahkim Kurulu (MHK) Başkanı Lale Orta, geçtiğimiz haftalarda hakem hataları ve kendisiyle ilgili çıkan haberlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

TRT SporMHK Başkanı Lale Orta, “Öncelikle kalabalığı meşgul ettiğim için özür dilerim. Kulübün gerçekleri bilmesini istedim. Hiçbir kulübü manipüle edemem. O pozisyonu vermenin ve o açıdan yorum yapmanın daha uygun olacağını düşündüm. Kesinlikle herhangi bir gündem üzerinde baskı yapmadım veya manipüle etmedim. Bana, tarzıma ve dürüstlüğüme uymuyor. Herkes için adalet ve şeffaflık diyorum” dedi.

“TÜM HAKEMLERİMİZİ TAKİP EDİYORUZ”

Eleştirilere yanıt veren Orta, “Bu bir takım olamaz. Tüm hakemlerimizi takip ediyoruz. Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig… Maçı izleyen bir takımımız var. Önemli olan her şeyi kesip gönderiyoruz.” pozisyonlar Bütün bunlar analiz ediliyor zaten bunlar beIN Sport görüntüleri.Görüntüler oradan bize geliyor.Her hafta ofisimde detaylı incelerim ve gözlemci raporlarını değerlendirerek haftaya böyle başlarım.Yani özellikle varsa Bir sorun mu var, dinleyecek bir şey varsa VAR merkezine gidelim. Ben çıkıyorum. Bu zaten benim yetkim dahilinde” dedi.

“DONK YERİNDEKİ SORUN BU OLDU…”

Ryan Donk’un pozisyonunun Zaniolo’daki görüntülerini yorumlayan Orta, “Aim Donk kesinlikle sarı kart, kırmızı kart sorunu değildi. Bundan daha fazlasıydı. Yanlış anlaşıldı. Donk’un pozisyonundaki sorun, yeri gördüğümde şuydu. tv de bot tendona çarptı bende net kırmızı çıktı uzak kameradan geldi basılmış mı belli değil basılmış gibi yorumlandı başka açıdan farklı bir görüntü görünce Kamuoyuna duyurulsun ve aslı bilinsin istedim.” Tamamlamak.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy