Mansur Yavaş’tan deprem bölgesinde ‘polemik’ yanıtı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İYİ Parti lideri Meral Akşener, Kahramanmaraş deprem bölgesinde açıklamalarda bulundu.

Yavaş yaptığı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanı biliyorsunuz zaman zaman bunları tartışmak isteyenler oluyor. Biz polemiğe girmeyiz. Biz işimizi yapıyoruz, Kahramanmaraşlılar için buradayız. . İstisnasız tüm belediyeler ellerinden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyor. Bizler insani ve kamu görevimizi yapmak için buradayız” dedi.

Akşener’in açıklamalarından öne çıkan noktalar şöyle:

“Gittiğimiz her yerde rozet takmadık. Ben takmadım, arkadaşlarım takmadı. Şimdi 14 Mayıs’ta seçim olduğu için ikinci turda yaka kartımla geziyorum. İster deprem bölgesinde olsun, ister dışarıda olsun. Deprem bölgesine vatandaşlarımız karar verecek. İlk gördüğümüz manzara gerçekten büyük bir afet olduğu.

İlk geldiğimde gördüklerimin dışında, bugün gördüklerimin dışında, bir depremzede olarak dürüstçe söyleyebilirim ki, kendimi gerçekten iyi hissettim. Afeti yaşayanlar, maruz kalanlar o dönemi unuttuklarını sanıyorlar ama ilk tetiklendiğinde oluyor. Hükümet bunu yapmak zorundaydı. Belediyelerin ayrı bir görevi var.

Sayın Erdoğan ve arkadaşlarını davet etmek istiyorum. Onu büyük bir depremden şiddetli bir felakete dönüştürdünüz. Merkezi yönetim bütçesi ile belediyenin kaynaklarını birleştirerek vatandaşa hizmet edin.

Bunu 1999 depremini yaşamış biri olarak söylüyorum, güç birliği olmazsa, ekonomi birleşmezse zor olur. Erdoğan, çöpçülük ve çöpçülük faaliyetini durdurun.

Seçimler rekabet ortamıdır. Kimse kimsenin düşmanı değildir.”

DETAYLAR YAKINDA GELİYOR…

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy