Malta’da doğum gününde katledilen Pelin Kaya’nın son görüntüsü ortaya çıktı

Malta’nın Gzira kentinde Testeferrata Caddesi’nde, 18 Ocak Çarşamba gecesi saat 01.00 sıralarında Jeremie Camilleri‘nin kullandığı siyah vasıta, ilkin benzin istasyonuna peşinden da derhal yakınındaki fast-food restoranına çarptı. Ondan sonra, vaka esnasında restoranda dostlarıyla doğum gününü kutlayan 30 yaşındaki Pelin Kaya’yı ezdi. Vasıta sürücüsü, çarptığı Kaya’ya ek olarak taşlar attığını ve yardım etmek isteyenlere de engel oldu.

Malta polisi, saldırgan tavırlar sergileyen vasıta sürücüsü Camilleri’yi elektro şok tabancası yardımıyla gözaltına aldı. Pelin Kaya’nın yakınlarının ve Türkiye’nin Valetta Büyükelçiliği yetkililerinin de hazır bulunmuş olduğu ilk duruşmada, Hakim Joe Mifsud, 33 yaşındaki Camillieri’nin kasten öldürme suçlamasıyla tutuklu yargılanmasına karar verdi. Doğum gününde ölen Kaya’nın doğum günü kutlamasındaki son görüntüleri ortaya çıktı.

‘O GECE YAŞ GÜNÜ PASTASINI BİZE DE GÖSTERDİLER’

Kaya’nın anası Çiçek Kaya kızıyla doğum gününde görüntülü konuştuğunu anlatarak, “İlkokul arkadaşı Berivan ile Malta’ya gittiler beraber çalışıyorlardı. O gece yaş günü pastasını bizlere de gösterdiler. Doğum günü için Berivan’ın evinde pasta kesiyorlar. Pasta kestikten sonrasında arkadaşı elinde çiçekle kapıya geliyor. Berivan’dan çıkıp kendi evine gidiyor. Kaldırımda beklerken bu cani üstüne arabayı sürüyor. Ne arkadaşını görebiliyor ne evine gidebiliyor. O cani bu şekilde yapmış oldu.

Benim 3 kızımın en küçüğü. Anneye gore evlat içinde fark yapılmaz fakat bu en küçüğü. O benim meleğimdi. Asla eğer olmazsa ben rahatlarım. ‘Anne ben 30 yaşlarında evleneceğim, ilkin başarıya ulaşmış bir mimar olacağım’ derdi. Benim çocuğum oraya dil okuluna gitti. Dil öğrendi sonrasında işe başlamış. Yılbaşında buraya gelmişti, ebeveyn olarak kimse çocuğunun dışarıda olmasını istemez fakat gelecekti” dedi.

(Pelin Kaya’nın anası Çiçek Kaya)

‘BENİM KIZIMIN YAŞ GÜNÜYDÜ’

Anne Kaya, “30 Ocak’ta Malta’da olacağız. Çocuğum doğum gününde bana acı haberini verdi. Kendisi, ‘Birisini öldüreceğim’ diye yola çıkmış. Benim kızımın yaş günüydü. O caninin cezası kesinleşsin en ağır cezayı isterim. Malta’daki yetkililere sesleniyorum. En ağır cezayı vermelerini isterim. Mevzuyu gündemde tutmanızı isterim“ dedi.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy