Londra’da bankalar kışın olası elektrik kesintilerine karşı hazırlık yapıyor

Londra'nın finans merkezi

Kaynak, Getty Images

24 Eylül 2022

Dünyanın finans başkentlerinden Londra’da kış aylarında yaşanabilecek elektrik kesintilerine karşı karantina dönemine benzer önlemleri hayata geçirmek gündeme alındı.

Piyasayı düzenleyici kurulun (UK Finance) bankalarla hayata geçirilmesi olası önlemler için toplantılar yapmış olduğu kaydediliyor.

Bloomberg’in haberine nazaran, alınabilecek önlemler içinde evden çalışmanın özendirilmesi yer ediniyor.

Firmaların elektrik kesintilerinin günlük yaşamın bir parçası olduğu Cenup Afrika örneğini inceleniyor.

Avrupa, Rusya kaynaklı enerjiye olan bağımlılık sebebiyle yaşanabilecek sınırlamalara hazırlık yapıyor.

İngiltere’nin yanında Fransa da kesintilerin önünü almak için ilk etapta evlerden, işyerlerinden ve mahalli yönetimlerden enerji tüketiminin azaltılmasını isteyecek.

Almanya da enerji sektörünün çökmesini önlemek için ülkenin doğalgaz devi Uniper SE’yi 29 milyar dolar maliyetle kamulaştırdı.

İngiltere’nin en büyük bankalarının tedbir planının toplantılarında yer almış olduğu kaydediliyor.

Finans devlerinin mahalli elektrik kesintilerini aşabilmek için Londra çevresindeki şehirlerde geçici ofis kurma fikrini değerlendirdiği belirtiliyor.

Aynı şekilde Londra’nın finans merkezinde bulunan yüzlerce binaya enerji stratejisi hizmeti sunan bir şirket, fazlaca sayıda işletmenin elektrik tasarrufu tavsiyesi almak için kendilerine başvurduğunu aktarıyor.

Danimarka banka çalışanlarına battaniye dağıttı

Firmalar için verilen tavsiyeler içinde, bina içi pil üniteleri ve bina dışı güneş enerjisi panellerinin olduğu da kaydediliyor.

Şimal devletlerinde de enerji sıkıntısı ile geçebilecek bir kışa hazırlık var.

Danimarka’da bankaların çalışanlarına battaniye dağıttığı, Almanya’daki Deutsche Bank’ın da Almanya’daki ofislerinde sıcak suyu keseceği de biliniyor.

Cenup Afrika örneğinde, günlük elektrik kesintilerinin işleyişi engellememesi için kesilmez güç sistemleri ve dizel yakıtla çalışan jeneratörler kullanılıyor.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy