KYK yurt ücretleri iade edilecek mi? KYK yurt ücretleri ne zaman geri ödenecek?

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından depremzedelerin barınması için KYK’ya ait yurtlar boşaltıldı. KYK yurtlarında kalan ve ödeme yapan binlerce öğrenci KYK dosyası Yurt ücretlerinin iade edilip edilmeyeceğini merak ediyor. Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu yurt ücretlerine ilişkin açıklama yaptı.

KYK YURT ÜCRETLERİ İADE EDİLECEK Mİ?

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, GSB yurtlarında 20 Şubat’a kadar ödeme yapan öğrencilere ücret iadesinin yapılacağını duyurdu.

KYK GÜVENCE ÜCRETİ NASIL İADE EDİLİR?

Yurt yönetimince kaydı silinen öğrencilerin alacağı tutar hesaplanarak il yurt müdürlüğüne gönderilir. Öğrencilerin yurt müdürlüklerine yaptıkları başvurularda girdikleri IBAN hesaplarına iade işlemleri il müdürlükleri tarafından yapılır. IBAN numarası kesinlikle öğrencilere ait olmalıdır. Öğrencinin ölümü halinde kalan miktar mirasçılarına iade edilir.

KYK’YA NASIL KAYIT OLUNUR?

İmzalı bir dilekçeyi ikametgahınıza teslim etmelisiniz. Dilekçenize istinaden depozito ve yatak ücretiniz günlük olarak iade edilecektir. Dilekçenizde size ait bir hesabın IBAN numarasını yazmanız gerekmektedir. İşlemlerin kısa sürede tamamlanabilmesi için IBAN numarasının doğru olduğundan emin olunması gerekmektedir.

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy