Kuveyt’te ilk kolera vakası görüldü

El-Kabes gazetesinin haberine nazaran, Sıhhat Bakanlığı ülkede ilk kez görülen kolera vakası ile ilgili yazılı izahat yapmış oldu.

Açıklamada, kolera salgını bulunan komşu ülkelerden birinden dönen bir Kuveytlide kolera vakası tespit edilmiş olduğu aktarıldı.

Kolera vakası görülen kişinin gittiği ülkenin adı verilmemiş açıklamada, söz mevzusu Kuveytlinin bir hastanede karantinaya alınarak tedavisine başlandığı açıklandı.

Açıklamada ek olarak, kolera salgınının olduğu ülkelere gezi edecekler uyarılarak döndükten 7 gün içinde yüksek ateş ve ishal şeklinde şüpheli emareler gösterenlerin en yakın sıhhat merkezine başvurmaları çağrısı yapılmış oldu.

El-Meclis gazetesinde 25 Ekim’de yer edinen habere nazaran, Kuveyt, kolera salgınıyla karşı karşıya olan Irak, Lübnan ve Suriye’den ülkeye giriş meydana getiren yolcuların bununla beraber besin bulundurmasını yasaklama sonucu almıştı.

 

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy