Kripto piyasalar Bitcoin öncülüğünde sert geriledi

Ocak ayında yaklaşık yüzde 40 oranında ralli yapan Bitcoin, son günlerde yaşanan gelişmelerle geriledi. Fed Başkanı Powell’ın ABD Senatosu’nda yaptığı konuşmada şahin üslubun ön planda olduğu Bitcoin, Ethereum ve altcoin satışlarında güçlü bir trend gözlendi.

KRİPTODA SILVERGATE ETKİSİ

ABD’de iki finans kuruluşunun yaşadığı sorunlar Wall Street’te ve kripto para piyasalarında da endişe yarattı.

Öncelikle kripto para piyasalarına odaklandı Başkent Silvergate Çarşamba günü, operasyonlarını durdurma ve bankasını tasfiye etme planlarını duyurdu. Şirket ayrıca şirket içindeki tüm mevduatları tamamen iade etmeyi planladığını söyledi.

ABD’nin en büyük kripto para bankası haline gelen Silvergate’in 14 milyar dolarlık mevduatı bulunuyor. Ancak Fed’in agresif faiz artırımları ve FTX’in Kasım ayındaki çöküşü bankaya ciddi zarar verdi.

13 OCAKTAN BERİ İLK GÜZ

Bitcoinler bu sabah 13 Ocak’tan itibaren den beri benİlk kez 20.000 $ altına düştü. dünyanın en büyüğü kripto para birimi 8.00 CET her gün gibi yüzde 8.4 amortismanlı 19.910 dolar düşmüş.

Öte yandan, Ethereum da bugün %7,9 düşüşle 1.417 dolara geriledi.

Bitcoin’deki keskin düşüş tüm piyasaya yayıldı. ikili para birimi günlük yüzde 6, Dalgalanma %3,7., Cardano (ADA) %3,4, Poligon %4.7, Dogecoin Sırasında yüzde 8,5 kayıtlı düşüşler

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy