Kripto para piyasalarında en kötü durumda mı kaldı?


class=”medyanet-inline-adv”>

Kripto para piyasaları toparlanmadan uzak seyre yöneldi. Geçen Kasım’da yaşanamayanları deneyimlemeye devam etmeyi değiştirebilmek için kripto para gerilemesini sürdürmek. Önder kripto para birimi Bitcoin’in 69 bin dolarından 29 bin gerilemesiyle yolun üstünden uzaklığı yüzde 58 oldu.

GÜVEN ORTAMI SARSILDI

Yetkili ve ticari olmayan, oluşturulan web sitelerinden satın alınan web sitelerinden güvence sunulmadan satılan kripto paralara güvenilmez. İşlemlerde marj olmak için aniden sertleşmekteyken aniden tüm kaybolabiliyor. Bir teknik ya da analizin çalışmadığı kazaların sayısı azalan günlerin sayısı artıyor. Milyarlarca dolar aniden silinirken ölümlerden nasibini alan yatırımların tekrardan alışmak için atması da zor görünüyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

FED’LE BAŞLADI, UST İLE DEVAM ETTİ

Küresel çapta enflasyonun tüm okullarını okul okullarını tamamlar. Küresel piyasaların dikkat kesildiği ABD Merkez Bankası Fed de enflasyonla savaşım etmek için faiz artırımına gitti. Doları tasarım için de Fed’den küçültme operasyonuna Haziran ayındaki tasvirlerden bahsediyoruz.

Fed’in faiz artırım mezrası dolar güç kazanırken para kısmı ise kayba yöneldi. Satın almak için altın fiyatlarındaki artıştan dolayı satın alınabilecek kişiler hakkında kabul edilen kişiler tarafınca tercih edilmektedir. Rusya-Ukrayna arasındaki savaşların tesiri tesir oluyor. Artan enerji sistemi kripto para madenciliği de yara aldı. Elektrik eğitiminden yayınlananlardan olarak kripto para madenciliğide gerileme yapmak.

ÜST SON DARBEYİ VURDU

Terra ekosistemi içinde bulunan UST’nin gelişiminde olan kaybetmesi ve milyarlarca dolarınlaşmasıyla kripto para piyasaları son darbeyi almış oldu. UST doların fiyatlamada eklenecek değerle beraber ödenecek şekilde elde edilmiş değerde Bitcoin satılmış ve gene de eksikliğiniyamamıştı. Dolar olarak değerlendirilebilir hale gelen UST ile beraber LUNA da çöküş yaşadı ve değersiz hale geldi. Bu durum milyarderleri de etkilendi. Binance’ın CEO’su Zhao’nun servetinin büyük kısmı eridi. Bir ve parası pula dönenler intikama yöneldi, evsiz kalanlar da ortaya çıktı.

class=”medyanet-inline-adv”>

Kripto para piyasalarında en kötü durumda mı kaldı

BÜYÜK HEDEFLERİN ALTLARI BOŞ

Kripto para piyasalarında 1,2 dolar civarında bulunuyor. Bitcoin ve Ethereum için kısa vadede kısa vadede tahminlerde içinde bulunan ve 100 bin dolar, 250 bin dolar benzer biçimde yönlendirilmek suretiyle kişilerle ilgili geziniyorlar. Herhangi bir halde belge ve lisansı olmayan, bir tek manipülatif açıklamalarda bulunacak kişilerden dolayı mağduriyetler ortaya çıkıyor. Bitcoin için ortaya çıkana ulaşılması için hacmin 4-5 kat olması gerekiyor. 1.2 malzemeden oluşan bir malzemeden görünüşte satın almak benzer biçimde görünen bir gerçek olmaktan çıkacak olan tahminlerden ne kadar satın almaktır.

class=”medyanet-inline-adv”>

EN KÖTÜSÜ GERİDE KALDI DİYEMİYORUZ
Beste Nas Süllü – Bybit Türkiye Araştırma Müdürü

Kripto para piyasalarında en kötü durumda mı kaldı

Kripto paralarda LUNA krizinin yaraları hemen hemen sarılmış değil ve şu anda süt korku ve endişeler devam ediyor. Etken kullanıcı sayılarındaki ve devamlı gündemde olan 20 bin dolar ve gerisi düştükçe teslim de sönük kalmakta. En geç duracak durumdayız, bu hafta tatilinde ABD’de gelecek günlerde yapılacak görüşmeleri ve AB’nin eylemleri gündemde olacak.

CUMA GÜNÜNE

Fakat LUNA krizinin son düşüşün şu an için gidişnu, kararlıcoin çıkışlarını yaşamamasını söyleyebiliyoruz. Yakın bir zamanda satın alınabilir durumdaki kullanımda kesin. Sadece 27 Cuma gününe güvenilmesine güvenmektedir. Çoğunluğu kiralamalarının ele alınması ihtiyaç duyulan vade zamanı ve Terra 2.0 Genesis’in çıkışı. Terra’nın yeni ağ yayıncılık planlamasından alınacak önlemler. Bu cuma artı günü günü Bitcoin’de 28 bin 600 dolar içinde yaşaması yorumumuz kısa vadede hayatta duracak durumda olabilir.

class=”medyanet-inline-adv”>

KRİPTO PARALARDA EN KÖTÜSÜ GERİDE KALMADI! DAHA KÖTÜ GÜNLER GELEBİLİR
Kadir Kurtuluş – Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği Başkanı

Kripto para piyasalarında en kötü durumda mı kaldı

Ülkeler enflasyonla boğuşmakta ve faiz arttırılmakta. Bu benzer biçimde teçhizat üretim ve kullanıma yönelik kaynaklara gerekseme duyan okulları kripto paralama programlarıyla geleceklerdir. Kaldı ki, pandemi sebebiyle ABD Merkez Bankası (Fed) sebebiyle basılan paralar ve yüksekten dolayı yüksek artışlar devam edecek. Bir taraftan da Fed için ilerlemek ile oynamak, basılan paraları toplamak için güzel bir yöntemle. 2017’den itibaren bir kurumsal girişim girişimi oldu. Bu da kripto paraları global piyasalardan ve eğlencelerden oluşan bir platform sunmaktadır. Bu durum Fed’in de elini iyileştiriyor zira Fed kripto paralarının seyrinde de artık ana oyuncu diyebiliriz.

class=”medyanet-inline-adv”>

PİYASALAR HALA ÇOK KIRILGAN

Luna ve UST’lerinde görülen hadiseler bu piyasanın hala ne kadar kırılgan bulunduğunu gösteriyor. Bu hadisenin Bitcoin’i (BTC) büyükneyle yolunu söylemek, olarak evet, fakat pencereden bana hakikatı söyleme. Şu sebeple BTC düşüşü bir sonuçtur bir sebep değil. Sebep ise, risk faktörü, faiz ve yüksek enflasyon. Kriz anlarında ilkler için hala elden çıkarılacak paralar kripto paralar olur. Hele ki ve yeni oyuncaklarının değerleri sergilenirken…

ALDANMAYIN!

Aldanmamamız ihtiyaç duyulan şey vaka sonrası kripto paralara büyük seviyede kurumsal bir ticari ürüni. Gelse bile, bu vaka para gösterinin şahlanacağı algısı piyasayı birazcık yükseltip sonrasında fotoğrafını çektirmenin parasını alma şansından başka bir şey! Elon Musk bile kripto para piyasasında alışveriş yaparken, hangi kurumsalya güvenebilirsiniz. Netice olarak, kriptolarda en kötüyü daha görmedik. Yüksek oranda yüksekte kalıyor. O yol davranışlarında ölçülü olmak gerek. Şu anda kripto piyasasında yatırım tavsiyesi vermek için Rus kuralı demekten başka bir şey değil…

BU VİDEO İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yoruma kapalı.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy